25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.5godz.29min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Aliou Cissé: Wiele się nauczyłem w PSG

Były zawodnik PSG, Aliou Cisse pojawił się w ostatnim czasie w Paryżu. Przed kamerami zawodnik, który rozegrał 62 spotkania i strzelił dwie bramki, porozmawiał z oficjalną stroną klubu o czasie spędzonym we Francji. Rozmawiano również o Idrissie Gueye. Młody zawodnik obecnie reprezentuje barwy PSG oraz broni barw narodowych.

Wspomnienia z Paryża 

Cisse: Mam ich wiele. Występowałem w klubie przez trzy lata i wiele się nauczyłem w tym czasie. Dołączyłem do wielkiego klubu z Sedanu. Był to dla mnie przeskok, ponieważ wtedy graliśmy w drugiej lidze. Dorastałem w paryskim regionie, jako dziecko chodziłem na Parc des Princes oglądać fantastycznych graczy. Wielu młodych ludzi z przedmieść Paryża podobnie jak moja osoba marzyło, by grać dla młodej akademii. Niestety nie było mi to dane. Trenowałem w Lille przed przyjściem w 1998 roku. Grałem wtedy ze znakomitymi zawodnikami jak Jay-Jay Okocha, Ronaldinho. Wiele się nauczyłem, ponieważ byłem młodym zawodnikiem i miałem szanse zagrać w kilku spotkaniach. Bardzo się cieszę, że miałem okazje nosić koszulkę PSG. Cieszę się, że sprawiałem radość kibicom. Dla mnie były to same miłe chwile.

Utrzymujesz kontakt z tamtego zespołu?

Będąc w Senegalu, nie mam za dużo możliwości, by utrzymywać kontakt z zawodnikami. Staram się bywać na Parc des Princes od czasu do czasu. W zeszłym roku byłem na spotkaniu z Saint Etienne, ponieważ obserwowałem swoich zawodników. Spotkałem wtedy były graczy np. Edvina Muratiego, którego nie widziałem od bardzo dawna. Spędziliśmy razem trochę czasu, wspominając dawne wydarzenia piłkarskie z naszej kariery.

Więź pomiędzy Senegalem a PSG 

To bardzo długa historia w naszych relacjach. Sarr Boubacar grał w 98 spotkaniach i strzelił 27 bramek w latach 79-83. Później był w sztabie szkoleniowym. Jules Bocande – 41 spotkani i 6 goli w sezonie 86/87. Omar Dieng zagrał w 52 spotkaniach i strzelił jednego gola w latach 94-96. Aktualnie jest Idrissa Gueye. Zawsze było to dobre połączenie, jeśli chodzi o Senegalczyków i PSG.

Jak wygląda wsparcie klubu w Senegalu?

Dzisiaj wszyscy w Senegalu śledzą losy klubu. To, że Idrissa gra dla tej drużyny jest powodem do dumy dla wszystkich mieszkańców. Kochamy piłkę nożną, ten kraj jest sportowym krajem, który kocha piłkę i PSG jest jednym z klubów, które są najbardziej lubiane. W Paryżu jest bardzo duża społeczność mieszkańców Senegalu. Śledzą oni losy klubu. Jesteśmy szczęśliwi, że Idrissa reprezentuje Senegal. Jest on ambasadorem naszego kraju we Francji i Europie. Życzymy mu jak najlepszej kariery, ponieważ ma potencjał i możliwości, by zajść daleko. Ma świetną mentalność. Jedyne czego mu brakuje to rozwój piłkarski. W jego wieku powinien być bardziej rozwinięty, ale to można jeszcze nadrobić. Mam nadzieję, że będzie kontynuować rozwój i przyniesie szczęście zarówno klubowi, jak i Senegalczykom.

Jaka jest Twoja opinia o Idrissie w reprezentacji?

Jest bardzo świadomy swej pozycji w reprezentacji, jest w niej czołową postacią. Obecny zespół jest zbudowany wokół jego osoby oraz 3-4 innych zawodników. Jest wyjątkowym chłopakiem o dużej inteligencji. Bardzo łatwo się go prowadzi, patrząc z perspektywy trenera. To przyjemność spędzać czas z nim. Drużynie przynosi wiele jakości i oddania. Ma jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale wierzę, że szybko zanotuje progres w Paryżu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *