10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
28dn.2godz.0min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

PSG i echa porażki w Dortmundzie

PSG we wtorkowym spotkaniu przegrało w Dortmundzie 1:2. Wielu ekspertów było zaskoczonych słabą postawą drużyny Tuchela. Inni podkreślali, że zespół po serii świetnych wyników w lidze osiąganych kosztem słabych drużyn nie był przygotowany do poważnego wyzwania w Lidze Mistrzów od strony mentalnej. 

Pierwsze negatywne komentarze pojawiły się w stronę Thomasa Tuchela tuż po zakończeniu spotkania. Eksperci, kibice-zadają sobie pytanie, dlaczego trener w tak ważnym starciu odszedł od przynoszącego rezultaty systemu 4-2-2-2, w którym główną rolę odgrywała Fantastyczna Czwórka”. Tuchel zmienił system na kompletnie nieprzygotowany 5-3-2 bądź też 4-3-3. Z Mbappe, który na szpicy nie czuje się dobrze, grając samotnie.

Kompletny chaos w szatni

Krytykę ustawienia po słabej grze i wyniku można było się spodziewać, ale chyba mało kto spodziewał się, że „mleko wyleje się” w większym stopniu i z szatni przenikną kolejne „ciekawostki”, które obnażą kompletny chaos jaki panował w ekipie PSG. Francuskie źródła podają, iż:

  • Brat Presnela Kimpembe opublikował filmik w mediach społecznościowych, gdzie krytyka Thomasa Tuchela jest niczym przy nazwaniu go „Skurw…”
  • Neymar miał narzekać, iż od kilku spotkań był gotowy do gry, ale klub nie chciał wpuścić go na boisko. Dodajmy do tego wypowiedzieć Leo Messiego, który stwierdził ” Neymar żałuje swojego odejścia z Barcelony. „Wie, że źle zrobił. W ciągu ostatniego czasu zrobił wiele by powrócić do klubu”. Otrzymujemy obraz Brazylijczyka, który myślami może być już przy letnim okienku transferowym.
  • Thomas Meunier-grający we wtorkowym spotkaniu otrzymał kartkę w 87 minucie spotkania. Zawodnik po spotkaniu dowiedział się, że eliminuje go ona z rewanżu. Zawodnik przyznał, że nie wiedział, iż kartka eliminuje go z kolejnego spotkania.
  • Marco Verratti o zagrożeniu kartką wiedział, ale i tak ją dostał w 89 minucie. O kartkę sporo pretensji miał sztab szkoleniowy.
  • Marquinhos potwierdza, że zespół nie był dobrze przygotowany od strony mentalnej do spotkania.

Do opanowania chaosu zostało niewiele czasu, ponieważ mecz rewanżowy dla PSG będzie kluczowy na dalszą część sezonu. W Paryżu nikt się nie zadowoli mistrzostwem. Porażka na tym etapie rozgrywek może tylko przyśpieszyć zmiany w klubie na stanowisku trenera oraz w składzie.


3 Comments

  1. Bee! Reply

    Co do wypowiedzi Messiego, to otoczenie Neymara zdążyło już zaprzeczyć tej opinii. Natomiast mam nadzieje, że Tuchel wyciągnie wnioski po porażce, i będzie łaskaw wysłuchać konstruktywnej krytyki, która leje się strumieniami na niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *