28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.16min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel i Lucien Favre przed meczem [BVB vs PSG]

Thomas Tuchel oraz Lucien Favre wzięli udział w konferencji prasowej przed spotkaniem Ligi Mistrzów Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain. Pierwsze spotkanie już w sobotę Dortmundzie. 

Thomas Tuchel o duchu zespołu

Pewność siebie będzie absolutnie kluczowa w tym spotkaniu. Jeśli nie będziemy pewni siebie, to nie przeżyjemy na tym stadionie, przed takimi kibicami. Możemy być pewni swojej gry, ponieważ uzyskaliśmy dobre wyniki we wszystkich rozgrywkach. Atakujemy i bronimy razem, team spirit będzie bardzo ważny w tym zespole. Będziemy musieli umieć zaadaptować się do wielu różnych sytuacji w tym spotkaniu. Dla mnie to będzie kluczowe, by uzyskać dobry wynik. Dortmund jest dobrym zespołem, ponieważ mają jakość, są dobrzy w kontrpressingu, mają świetne statystyki strzeleckie. Ten mecz to będzie dla nas wielkie wyzwanie.

O powrocie do Dortmundu 

„Pierwszy raz wracam tutaj od momentu mojego odejścia. Widzę wiele znajomych twarzy, ludzi, z którymi pracowałem. Widzę, że są szczęśliwi, mogąc mnie znowu zobaczyć i ja również jestem z tego powodu szczęśliwy. To miłe uczucie i jestem szczęśliwy, że byłem trenerem tego klubu. Teraz cieszy mnie to, że trenuje zespół, który zagra przeciwko Borussii. Gdybym nie był trenerem, z pewnością oglądałbym to spotkanie, bo to będzie wielki mecz. Prowadziłem Dortmund przez dwa lata, ale to już za mną. Moja osoba nie jest teraz najważniejsza, liczą się zawodnicy. Chcemy zagrać dobre spotkanie na boisku, a osobiste sytuacje nie są ważne.”

O Neymarze 

„Jest gotowy. Trenował w tygodniu z nami i jeśli nic się nie wydarzy na ostatnim treningu, to jutro wyjdzie w pierwszym składzie. Dla mnie to jasna sytuacja.”

Lucien Favre o spotkaniu

„Uwielbiam oglądać piękne spotkania, ale pomimo tego wystarczy mi czasem wygrana 1:0. Wysokie wyniki cieszą fanów, ale niekoniecznie trenerów. Wygrane w Lidze Mistrzów PSG mówią same za siebie, ich atak jest bardzo groźny ze wszystkich stron. Są mistrzami w pewnym elementach gry. W momencie, w którym stracisz piłkę, oni uderzą, z jakiej szybkością się nie spodziewasz. Musimy w tym spotkaniu zagrać perfekcyjne spotkanie, ponieważ to będzie klucz do wygranej. Musimy skupić się na piłce i utrzymaniu jej, gdy będziemy atakować. To może dodać nam pewności siebie. Nie skupiamy się na rywalu i jego taktyce. Na koniec dnia to my musimy zagrać dobre spotkanie.”

 

 


One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *