17.00 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Thomas Tuchel: Byliśmy cierpliwi i kontrolowaliśmy mecz

Thomas Tuchel, Mitchel Bakker i Pablo Sarabia wypowiedzieli się po środowym spotkaniu w Pucharze Francji. PSG wygrało 6:1, Bakker zaliczył asystę, Sarabia skończył mecz z dwoma bramkami.

Thomas Tuchel

Dijon zaczął spotkanie bardzo agresywnie, podejmowali wiele ryzyka na boisku. My byliśmy skoncentrowani i walczyliśmy o drugie piłki w środku pola. Byliśmy bardzo ostrożni, ponieważ potrafiliśmy umiejętnie regulować tempo naszej gry. Byliśmy cierpliwi, a zarazem graliśmy szybko, kreowaliśmy sytuacje w drugiej połowie. Myślę, że kontrolowaliśmy to spotkanie.

Mitchel Bakker

„Było kilka zmian w składzie na to spotkanie. Pierwsza połowa było dobra, ale druga jeszcze lepsza dla nas. Znaleźliśmy rozwiązanie i miejsce w środku pomocy. Zespół zagrał dobre spotkanie. Moja osoba? Dużo się nauczyłem podczas przygotowania do tego spotkania. Byłem gotowy na grę i cieszę się, że z mojej gry padła pierwsza bramka.”

Pierwsza połowa była trudna, ponieważ Dijon kreował sporo szans. Dobrze presowali na nas w tej części. Pomimo tego potrafiliśmy zebrać się i zagrać bardzo dobrą drugą połowę. Zespół był dobrze ułożony i grał razem, nie zostawiając luk i przestrzeni rywalowi. Zrobiliśmy to, co musieliśmy, czyli wygraliśmy. Moje bramki? Miałem trochę szczęścia przy pierwszym golu, ale udało mi się kolejny raz trafić w pucharze. Nie ma to dla mnie znaczenia czy strzelam w lidze, czy pucharze. Ważne byśmy wygrywali,a moja praca pomagała zespołowi.