05.08.2023, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs Toulouse
Do meczu pozostało:
60dn.23godz.14min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kalidou Koulibaly w PSG?

Zimowe okienko transferowe wprowadza zazwyczaj kosmetyczne zmiany w klubowych kadrach największych klubów. Ewentualne transfery wynikają raczej z kontuzji kluczowych zawodników. Zupełnie inaczej jest w czasie letniego okienka transferowego. 

Do końca sezonu jeszcze sporo czasu, ale poznaliśmy nazwisko potencjalnego celu transferowego dla PSG. Jest nim obrońca SSC Napoli Kalidou Koulibaly. 28-letni Senegalczyk aktualnie występujący w Serie A jest typowany na zastępcę Thiago Silvy. Brazylijczykowi kończy się kontrakt w czerwcu 2020. Nie jest wykluczona sytuacja, w której Silva otrzyma propozycję rocznego kontraktu, by na spokojnie wprowadzić do zespołu zawodnika z Napoli.

Kalidou Koulibaly jest w najlepszym dla piłkarza wieku. Jego kontrakt z Napoli obowiązuje do 2023 i trudno spodziewać się, że włoski klub odda go za niską kwotę odstępnego. Nieoficjalne źródła podają, iż w czerwcu aktywuje się klauzula 150 milionów Euro dla klubów spoza półwyspu apenińskiego. Aktywowanie klauzuli byłoby ogromną szansą dla Paryżan, by przechwycić jednego z najlepszy w ostatnich latach środkowego obrońcę. By skusić zawodnika do złożenia podpisu, PSG jest gotowe zaoferować podwojenie pensji, która obecnie wynosi 6 milionów euro za sezon.

Jeśli transfer Senegalczyka dojdzie do skutku, będzie on kolejnym po Edinsonie Cavanim zawodnikiem wytransferowanym z SSC Napoli przez klub ze stolicy Francji.


One Comment

  1. WIktor_PSG Reply

    Koszulka mu pasuje. Przydałby się taki obrońca, ale pamiętam, że w najważniejszych meczach zdarzało mu się zawodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.