21.06.2024, g. 02:00
Copa America 2021
Argentyna vs Kanada
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.32min.
11.28 X5.50 210.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Thomas Tuchel: Nie czas na krytykę zespołu

Thomas Tuchel, Thomas Meunier oraz Edinson Cavani wypowiedzieli się po spotkaniu z Lyonem. Paryżanie wygrali spotkanie 4:2 i tym samym przedłużyli serię ligowych wygranych spotkań.

Thomas Tuchel:

Strzeliliśmy kilka bramek i kreowaliśmy sytuację w tym spotkaniu. Mogliśmy strzelić bramki wcześniej i bylibyśmy spokojniejsi. Przy 3:0 w drużynę wdarł się zbyt duży relaks i szybko zostaliśmy ukarani dwoma bramkami rywali. To dobra lekcja dla zawodników, ponieważ nie można tracić koncentracji nawet przez moment. Z drugiej strony błędy ludzkie się zdarzają i może to być wina dużej ilości spotkań w ostatnim czasie. Ogólnie zasłużyliśmy na wygraną w tym spotkaniu. Nie ma co krytykować zespołu, który osiąga dobre rezultaty. Jeśli chodzi o taktykę, kluczowe dla nas jest wygrywanie drugich piłek, bądź też od razu po naszej stracie, ponieważ wtedy jesteśmy świetnie przygotowani na kontrę.

Pierwsza połowa była spokojna w naszym wykonaniu, druga lekko nonszalancka i straciliśmy dwie bramki. Nie martwię się naszym kryzysem w spotkaniu, ponieważ pokazaliśmy, że potrafimy to przezwyciężyć i wygraliśmy spotkanie. Mamy młody zespół i zawodników wracających po kontuzji, ale wszystko idzie w dobrą stronę. Lyon grał wysoko na boisku i zostawiali nam przestrzeń za linią obrony. Cały czas widzieliśmy możliwości, by podawać piłkę do Mbappe. Cavani strzelił 199 gola,co jest zjawiskowe. Mam nadzieję, że niedługo strzeli 200 bramkę i zabierze drużynę na kolację.

Edinson Cavani:

To był wyjątkowy wieczór. Czułem wiele radości ze strony kolegów z zespołu oraz fanów, gdy strzeliłem bramkę. To fajne uczucie, gdy strzelasz gola i zamykasz mecz w momencie, w którym przeciwnik miał nadzieję na dobry wynik. Chciałbym podziękować fanom, moje relacje z nimi wykraczają poza piłkę i stadion. Oni pozwalają Ci czuć, że jesteś ważny dla tego klubu. Zawsze będę się starać dawać 100% siebie dla klubu, kolegów i fanów. Oni dają mi siłę i dziękuje im za to.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *