24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.0godz.25min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Di Maria wychodzi z cienia innych

Wraz z powrotem po kontuzji Kyliana Mbappe oraz Neymara gra PSG z każdym spotkaniem wyglądała lepiej. Pierwsze wygrane były nieco wymęczone, jednobramkowe po czym nastąpiła eksplozja skuteczności. Zawodnicy grali z polotem, strzelali bramkę za bramką. Dziennikarze atak PSG ochrzcili mianem „fantastycznej czwórki” dodając do francuza i Brazylijczyka – Mauro Icardiego oraz Angela Di Marię. 

Dominacja w asystach

Wielu specjalistów twierdzi, że dobra gra PSG to efekt dobrej formy Argentyńczyka. Potwierdzają to statystki naszego pomocnika. W ostatnim spotkaniu Di Maria zaliczył kolejne dwie asysty. Na koncie ma już ich 10 w lidze i 16 we wszystkich rozgrywkach. Warty podkreślenia jest fakt, iż obecna forma Argentyńczyka nie jest przypadkiem. Zawodnik od momentu przybycia do PSG zaliczył 82 asysty. Czyni go to najlepiej asystującym graczem w tym okresie. Dominację mocno widać w Ligue 1, ponieważ zawodnik we wspomnianym okresie zaliczył 52 asysty ( 20 więcej aniżeli kolejny gracz z listy).

Sam Di Maria zapytano o swoją „skuteczność” w dostarczaniu podań do napastników opowiada o swej pracy.

Podczas treningów próbuje trudnych rozwiązań. Sprawdzam dzięki temu szanse na wykorzystanie ich w meczu ligowym. Powtarzam sobie, że każdy rok jest szansą na nauczenie się nowych rzeczy. W tym roku zaliczyłem kilka asyst zewnętrzną stroną stopy. Kiedy nauczysz się pewnych rzeczy, nie musisz o nich myśleć, ponieważ wszystko dzieje się automatycznie. To, co na treningach staram się powtarzać w Ligue 1 lub Lidze Mistrzów”.

Di Maria oprócz asysty dorzucił dodatkowe atuty, które sprawiły, że jego forma i wpływ na zespół są bardzo wysokie. 10 razy znajdował drogę do siatki. W rozgrywkach ligowych ma najwyższy współczynnik wykreowanych sytuacji (23 okazje) oraz drugą po Neymarze liczbę dryblingów.

Nie dziwi więc, że Di Maria jest najczęściej grającym zawodnikiem PSG w tym sezonie zaliczając 31 spotkań ( 2451 minut)

 


3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *