10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
15dn.20godz.18min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Thomas Tuchel, Silva oraz Sarabia o spotkaniu

Thomas Tuchel, Thiago Silva oraz Pablo Sarabia podzielili się swoimi przemyśleniami po spotkaniu z Lorient. Paryżanie, dzięki wygranej awansowali do kolejnej rundy Pucharu Francji.

Thomas Tuchel: Było ciężko, ale wygraliśmy. Lorient to drugoligowy zespół, ale śmiało może grać w pierwszej lidze. Staraliśmy się szukać przestrzeni, by kreować grę. Nie było to dziś łatwe, dlatego w takim spotkaniu często jedna bramka wystarczy do wygranej. W drugiej połowie musieliśmy bronić się przed kontrami, które były częstsze w wykonaniu rywali. Udało się obronić wynik, dzięki zespołowej grze w obronie.

Thiago Silva: To był trudny mecz, w którym rywal pokazał wiele swojej jakości. Murawa nie była dobra dla nas. Rywale mieli łatwiej, ponieważ grają codziennie na niej. Postawili trudne warunki w defensywie gdzie grali blisko siebie. Przy ich ustawieniu 5-4-1 nie było łatwo znaleźć miejsce do okazji strzeleckich. Parę razy nam się to udało i z tego trzeba być zadowolonym. Jako kapitan jestem zadowolony z nastawienia zespołu.

Pablo Sarabia: Wygraliśmy, ponieważ byliśmy cierpliwi na boisku. Nie mieliśmy tylu sytuacji co zwykle, ale udało się raz złamać defensywę rywali. Lorient grało bardzo dobrze tego wieczoru. To solidny zespół, ze sporym wsparciem fanów. Nie było łatwo, ale liczy się dla nas awans. To jest najważniejsze.

Foto: En.psg.fr


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *