21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.31min.
11.45 X5.00 26.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

[ZAPOWIEDŹ] Lider vs lider. PSG w drodze po puchar

Niedzielny wieczór francuska federacja zaplanowała na rozgrywki Pucharu Francji. PSG wyjedzie do Lorient, gdzie każdy inny wynik aniżeli wygrana mistrzów będzie sensacją. Spacerku nie należy się jednak spodziewać, ponieważ mocno osłabiona przystąpi do tego spotkania ekipa Thomasa Tuchela.

Odpowiednie podejście

Paryżanie do pucharowego spotkania z Lorient przystąpią po dwóch ligowych spotkaniach z Monaco. Trener Tuchel może być zadowolony po wygranej w Monaco, ale remis 3:3 u siebie na pewno dał sporo do myślenia, szczególnie jeśli chodzi o postawę drużyny w obronie. Paryżanie świetnie grają w ataku, strzelają mnóstwo bramek. Małym problemem jest brak stabilizacji w obronie, który prowadzi do częstych zmian w tej formacji. Przed spotkaniami w Lidze Mistrzów, gdzie każda bramka jest ważna, będzie to największy problem do rozwiązania dla drużyny. Wobec kontuzji, jakie dosięgły zespół w tygodniu, wydaje się, że mecz w Lorient nie będzie sprzyjał, by wszystkie drobne bramki poprawić. Lista absencji jest bowiem bardzo długa, o czym poinformował Thomas Tuchel:

„Niestety lista absencji jest długa. Tydzień temu wszyscy byli w treningu a na  dziś nie będziemy mogli skorzystać z Cavaniego, Meuniera, Bernata,Verrattiego, Aouchiche, Marquinhosa, Kehrera oraz Kouassiego. Nie są to poważne urazy, ale nie chcemy ryzykować. Cała reszta naszych zawodników jest dostępna do gry”

Okazać respekt 

Wobec walki na kilku frontach ( PSG czeka jeszcze liga, Puchar Ligi oraz LM) kibice oraz osoby blisko klubu zastanawiali się, jakie będzie podejście do tego spotkania trenera oraz zawodników. Nie jest tajemnicą, że im bliżej będzie spotkań Ligi Mistrzów, tym bardziej będą oszczędzane największe gwiazdy. Z drugiej strony wielu zawodników potrzebuje rytmu meczowego:

Mecz pucharowy, więc to zawsze trudne i niebezpieczne spotkanie. Jeśli zmienimy zespół, ludzie mogą pomyśleć, że jesteśmy zbyt pewni siebie. Musimy okazać respekt randze spotkania oraz przeciwnikowi. Jeśli zmienimy za bardzo zespół, to możemy zaszkodzić zawodnikom, ponieważ potrzebują rytmu meczowego. Nie jest łatwo podejmować decyzje przed takim spotkaniem. Chcemy zagrać poważne spotkanie na wysokiej intensywności. Musimy znowu zagrać jako zespół”

Lider drugiej ligi

Paryżanie na swej drodze w tym sezonie napotkali już zespół z Ligue 2, ale wcześniejszy przeciwnik nie był tak mocny, jak Lorient. Drużyna ta jest liderem w drugiej lidze francuskiej po 20 kolejkach i pewnie zmierza po awans w tym sezonie.

Spotkanie z PSG będzie niezwykle prestiżowe dla rywali, którzy będą mogli zaprezentować swe umiejętności na tle mistrza Francji. Lorient do spotkania z PSG rozegrało trzy rundy pucharowe, w których wyeliminowało Brest, Guingamp oraz Pontivyen.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy jest w tym sezonie pomocnik Yoane Wissa, który zanotował 12 bramek. W ekipie Lorient żaden z zawodników nie pauzuje za kartki.

18.01.2020 – 21:00 Lorient – PSG 


One Comment

  1. Bee! Reply

    Ten puchar, i ten rywal, są na tyle mało istotni, że PSG powinno ogrywać w nich zmienników. Nawet jeśli miałoby się odpaść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *