21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.37min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dekada finansowa dla PSG

Wraz z nowym rokiem rozpoczęła się nowa dekada w świecie piłki nożnej. Jako, ze podsumowanie związane z rokiem 2019 mamy już za sobą poniżej prezentujemy ciekawe zestawienie finansów PSG zebrane przez portal calciofinanza.it. W skrócie? Jest dobrze! 

Zyski w górę

Od czasu pojawienia się w PSG – Qatar Sports Investissements w 2011 r. Klub  ze stolicy stale rozwijał się zarówno jeśli chodzi o kwestie sportowe jak i ekonomiczno-marketingowe. W czasie rządów Katarczyków do gabloty trafiły 22 trofea. Przeanalizowano również stronę finansową, która prezentuje się równie dobrze jak ta sportowa.

W ciągu dekady wskaźniki dochodów PSG stale rosły i na ten moment paryżanie stali się czwartym co do wielkości klubem na świecie. Liderami są Hiszpańska Barcelona oraz Real Madryt, na podium również Manchester United.

Dzięki inwestycją Kataru wzrost zysków zanotowano na poziomie 671,2%. Wśród europejskich klubów jest to najwyższy wzrost w badanym okresie. Drugi był Manchester City (+ 297,2%), trzecie Atlético  Madryt (+ 212,9%). Poza podium  Bayern Monachium (+ 119,6%), Barcelona (+ 114,6%) oraz  Manchester United (+ 112,8%).

 


Share

One Comment

  1. Bee! Reply

    Szkoda, że same ogólniki, a konkretów brak. Pod jakim względem PSG jest czwarte? Przychodów, zysków, wielkości placu manewrowego dla autokarów? Zastanawiające to jest patrząc na 3 miejsce MU, który kilka dni temu podał, że zeszły rok zamknął rekordową stratą, do tego jak dodamy informacje z mediów, że RM może mieć kłopoty z FFP, a FCB musiała zaciągać nowe kredyty na zakup Griezmana, i jak dodamy do tego fakt, że BM kolejny rok z rzędu zamknął z zyskiem, to człowiekowi zaraz do głowy ciśnie się pytanie – jak ONI wyliczają wartości tych klubów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *