21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.55min.
11.45 X5.00 26.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kylian Mbappe: Igrzyska to mój cel

Kylian Mbappe wypowiedział się dla France Fotball w okresie świątecznym Poczytajcie co miał do powiedzenia nasz napastnik o Neymarze, pogoni za Messim oraz nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich.

Igrzyska są moim celem

Mbappe: Moim celem są kolejne trofea. Olimpiada 2020 byłaby dla mnie możliwością do ich realizacji. Wyraziłem chęć uczestnictwa w grze dla reprezentacji na tym turnieju, ale wiem, że nie wszystko zależy od mojej osoby. Moim pracodawcą jest PSG i jeśli nie wyrażą zgody na występ, to niestety nie zagram w Tokio. Również Didier Deschamps powiedział mi, że priorytetem musi być dla mnie Euro 2020. To również ważna dla mnie impreza. Jeśli nie uda się w Tokio, to wydaje mi się, że najlepszym momentem na występ olimpijski będzie Paryż 2024. W swej karierze chciałbym zagrać na Igrzyskach i zrobię wszystko by to spełnić.

O relacjach z Neymarem 

Mbappe: Myślę, że mamy dobre relacje. W 2017, gdy spotkaliśmy się w klubie, nie było żadnej dyskusji. To Neymar był supergwiazdą, któremu moja osoba miała pomóc. Później Neymar dostał kontuzji, a moja osoba z reprezentacją wygrała Mistrzostwa Świata. Zaczynają się wtedy pojawiać dziwne historie o naszej rywalizacji, zazdrości Neymara odnośnie wygrania Mistrzostw. Pisano, że chciałem zająć jego miejsce w zespole. Słysząc to wszystko, byłem zdenerwowany. Rozmawiałem z nim o tym po Mistrzostwach i zapewniłem, że jego miejsce w zespole jest nienaruszone, ja jestem, by pomóc wygrywać trofea.

O wyzwaniach w sezonie

Mbappe: Rok temu odpadliśmy z Ligi Mistrzów i spokojnie czekałem na koniec sezonu. Jedyne co mi zostało to strzelanie bramek by byś najlepszym strzelcem w Europie. Problemem było to, że rywalizowałem z Messim i gdy ja strzelałem dwie bramki, on strzelał trzy, gdy ja strzelałem trzy, on dołożył cztery. To było szaleństwo. Ousmane Dembele powiedział mi, że Messi zwracał uwagę na liczbę moich bramek i chciał mi odpowiedzieć. Jego też ta rywalizacja wciągnęła. Dla mnie to dużo znaczy, że taki gracz zwrócił na to uwagę. W tym sezonie wyzwania dla nas są ciągle otwarte. Liga przeszła półmetek, Liga Mistrzów wraca w lutym. Chcemy wygrywać każde spotkanie i przy kadrze jaką mamy, jest to możliwe.

O podejściu nastolatka

Mbappe: Mając siedemnaście-osiemnaście lat musisz szanować pewną formę hierarchii w zespole i oddawać piłkę najlepszym zawodnikom na boisku. Jeśli nie pokazałeś jeszcze swoich możliwości na boisku, to nie masz argumentów na swoją obronę w przypadku gdy coś popsujesz. Myślę, że przez kolejne lata i wygrywane spotkania udowodniłem swoją wartość. Stałem się też bardziej świadomym zawodnikiem, ponieważ wiem, nad czym muszę pracować, by stać się jeszcze lepszym zawodnikiem. 

Kylian Mbappe, gracz PSG zakończył swój rok 2019 zdobywając 41 bramek. Czekamy na więcej w 2020.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *