Olympique Marseille vs PSG
2dn.16godz.48min.
13.25 X3.80 22.05 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Wypowiedzi po spotkaniu z Nantes

W środowy wieczór PSG pokonało Nantes 2:0. Mimo dobrego wyniku przeważały głosy, że nie było to dobre spotkanie drużyny. Poczytajcie co mieli do powiedzenia trener Thomas Tuchel oraz zawodnicy.

Thomas TuchelStrzeliliśmy pięknego gola w czasie naszych najlepszych 15 minut w drugiej połowie. Niestety to były jedyne dobre minuty. Potem przestaliśmy grać jako zespół. Nie potrafię zrozumieć czy dlatego, że nie potrafiliśmy czy może brakło nam pewności. Dziś jedyne co nas cieszy to rezultat oraz postawa Keylora Navasa, który kolejny raz uchronił nasz zespół. Będziemy analizować dzisiejszy mecz i pracować dalej. Nie ma co szukać wymówek, lepiej jest szukać rozwiązań.

Abdou DialloPotrzebowaliśmy bramki, by otworzyć spotkanie. Czekaliśmy na to długo, ale graliśmy przeciwko dobrze zorganizowanej defensywie. Oczywiście po bramce grało nam się już lepiej, ale obrona Nantes zagrała dziś naprawdę dobre spotkanie. Byli agresywni, doskakiwali bardzo szybko. Musimy być cierpliwi, czas gra na naszą korzyść.

MarquinhosPierwsza połowa była katastrofalna, traciliśmy piłki i nie mogliśmy grać tego, co zakładaliśmy. Chcieliśmy atakować, ale robiliśmy to za szybko, powinniśmy utrzymywać się przy piłce przy tak dobrze grającej defensywie rywala. Druga połowa była już lepsza. Wiemy, że mamy świetny atak i jeśli bronimy dobrze, to atak coś strzeli. Tak też się stało, zachowaliśmy czyste konto. Mbappe otworzył spotkanie robiąc kolejny raz różnicę. Musimy skupić się na tym by poprawić to, co nie działało dobrze.

Idrissa GueyeMecz był bardzo ciężki z uwagi na agresywny, wysoki pressing u rywali. Przestaliśmy grać w piłkę w pewnym momencie. Główny cel, czyli trzy punkty zrealizowaliśmy, ale wiemy, że możemy być lepszym zespołem. W przerwie trener Tuchel prosił o utrzymanie piłki. Potrzebowaliśmy tego, by napastnicy mieli więcej czasu na uwolnienie się od rywali. Wskazówki pomogły, gdyż tak strzeliliśmy bramkę. Kylian strzelił przepiękną bramkę, która pomogła nam wygrać to spotkanie.