25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.6godz.15min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Marquinhos o swej nowej roli w Paris Saint Germain

25 letni obrońca Marquinhos o swej nowej roli w Paris Saint Germain na boisku oraz w szatni paryżan.

O tym jak ciężko było wejść do szatni i zdobyć zaufanie kolegów i sztabu szkoleniowego.

„To naprawdę wielka rzecz by w takim klubie stać się filarem zespołu i kimś ważnym. Aby tego dokonać trzeba to zrobić przez boisko i swoją postawę. Nie wystarczy wejść do szatni i powiedzieć- jestem filarem tej drużyny. Musisz pokazać to na boisku, swoją postawą, zaangażowaniem. Gdy przybyłem do Paryża chciałem reprezentować taką postawę, uczyć się, zbierać doświadczenie i przekazać to zespołowi”

Przed przybyciem do Paris Saint Germain Marquinhos dużo słyszał o historii zespołu, kibicach, oczekiwaniach związanych z wygrywaniem.

„Oczywiście, że słyszałem o historii tego klubu, historię zawodników, którzy tu występowali, na każdym kroku widziałem starsze koszulki, zdjęcia zawodników, trofea. Mam duży szacunek do tego”

Obrońca podkreśla również, że piłka nożna nie zamyka się tylko w spotkaniach PSG dla jego osoby.

„Uwielbiam oglądać piłkę nożną, szczególnie zespoły w których występują zawodnicy, którzy kiedyś grali u mego boku. Priorytetem jest również oglądanie spotkań Ligue 1, gdyż mogę oglądać moich rywali w akcji i wyciągać pierwsze wnioski z ich gry. W wolnym czasie lubię również obejrzeć czołowe spotkania w lidze angielskiej, hiszpańskiej czy włoskiej”

Nasz zawodnik opowiada również o przemianie, jaką przeszedł pod przywództwem Tomasa Tuchela przy zmianie pozycji.

Tuchel zdołał zmienić moją mentalność. Gdy zaczął umieszczać mnie na tej pozycji to mówiłem mu, że dla mnie to trudne grać w tej strefie boiska. Inne było poruszanie się, inne ustawianie na boisku. Ciężko było mi się odnaleźć w niektórych sytuacjach. Grając jako środkowy obrońca masz cały zespół przed sobą, możesz spokojnie popatrzeć, dograć. W środku pola nie ma na to czasu, gra jest szybsza w tym fragmencie boiska i to było dla mnie trudne”

Tomas Tuchel pomaga zawodnikowi w rozwoju i oczekuje ciągłych pozytywnych zmian w postawie naszego gracza, również o tym opowiedział Marquinhos.

„Muszę poprawić ustawienie i grę w ofensywie. Muszę dawać więcej w tym aspekcie zwłaszcza jeśli chodzi o przemieszczanie się po boisku w ofensywnej akcji. Drugi aspekt, który muszę poprawić to defensywa w momencie utraty piłki, naciskanie na rywala oraz asekuracja bocznych sektorów boiska”


2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *