Olympique Marseille vs PSG
3dn.10godz.23min.
13.25 X3.80 22.05 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Grad bramek w Parku Książąt. PSG pokonuje Rennes.

Mimo przeciętnej pierwszej połowy i wielu zmarnowanych okazji Paris Saint-Germain pokonał niżej notowane Stade Rennes 4:1 w meczu 22. kolejki francuskiej Ligue 1. Tym samym Mistrz Francji zwiększył przewagę punktową nad drugim w tabeli OSC Lille do 13 oczek.

Les Parisiens rozpoczęli to spotkanie z wysokiego „C”, bowiem już w 7′ minucie Edinson Cavani rozpoczął festiwal strzelecki. Po długim podaniu do końcowej linii boiska futbolówkę opanował Angel Di Maria, po czym dośrodkował ją w pole karne wprost na głowę El Matadora, któremu nie pozostawił żadnych szans goalkeeperowi przyjezdnych.

Na odpowiedź Les Rouges et Noirs nie trzeba było jednak długo czekać. W 27′ minucie świetnym rajdem prawą flanką popisał się defensor Rennes, Hamari Traore. Po zbliżeniu się do końcowej linii 27-latek posłał piłkę na piąty metr pola karnego, gdzie bliski przerwania akcji był Thiago Silva. Brazylijczyk zdołał jednak zaledwie musnąć futbolówkę, która następnie znalazła się pod nogami M’Baye Nianga. Ten z kolei „krzyżakiem” bez większych problemów doprowadził do remisu.

Na kolejne trafienie kibice zgromadzeni tego wieczoru na Parc des Princes musieli czekać do drugiej części gry. Kwadrans po jej rozpoczęciu Angel Di Maria wprowadził publiczność w ponowną euforię. Najpierw fenomenalnym podaniem z własnej połowy popisał się kapitan gospodarzy, Thiago Silva, który tym samym postawił Argentyńczyka w sytuacji sam na sam z bramkarzem. 30-latek podciął piłkę nad zbliżającym się Tomasem Koubek’iem i w efektowny sposób wyprowadził Paris Saint-Germain na prowadzenie.

Pozostałe pół godziny również należało do podopiecznych Thomasa Tuchela. W 66′ minucie wysoki pressing przyniósł owoce w postaci bramki Kyliana Mbappe, z kolei kilka chwil później defensywa rywala ponownie została rozmontowana poprzez serię dokładnych i skutecznych podań, po których to Edinson Cavani skierował piłkę do pustej bramki. Tym samym Paryżanie odnoszą swoje 18-ste zwycięstwo w tegorocznej kampanii ligowej.

Paris Saint-Germain 4:1 Stade Rennes (1:1)
1:0 – 7′ Cavani
1:1 – 28′ Niang
2:1 – 60′ Di Maria
3:1 – 66′ Mbappe
4:1 – 71′ Cavani

Paris Saint-Germain: Buffon – Marquinhos, Thiago Silva (c), KimpembeKehrer, Dani Alves (81′ Meunier), Draxler, Bernat (76′ Kurzawa) – Di Maria, Cavani (81′ Choupo-Moting), Mbappé

Stade Rennes: Koubek – Traore, Da Silva, Gelin, Zeffane – Andre (c), Grenier – Sarr (78′ Lea), Ben Arfa, Bourigeaund – Niang (73′ Hunou)