03.06.2023, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Clermont Foot
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.41min.
11.22 X6.50 213.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Coutinho ponownie łączony z PSG.

W ostatnich miesiącach 2017 roku potencjalny transfer Philippe Coutinho do Paris Saint-Germain był tematem przewodnim we francuskich mediach sportowych. Do przenosin zawodnika do Paryża ostatecznie nie doszło, a z czasem Brazylijczyk zasilił szeregi Barcelony za kolosalne 135 milionów €. Jego przygoda z Blaugraną nie układa się jednak po jego myśli.

26-latek ma na swoim koncie 50 oficjalnych spotkań w barwach Katalończyków, podczas których to zdobył 16 bramek, a także zanotował 11 asyst. Tegoroczna kampania w jego wykonaniu przebiega jednak zdecydowanie gorzej, niż debiutancki sezon.

Przeciętne występy Coutinho spowodowały, iż zagraniczne media coraz częściej poruszają temat ewentualnego odejścia Philippe z Barcelony. Wśród potencjalnych chętnych na usługi zawodnika wymienia się między innymi Manchester United oraz Paris Saint-Germain.

Mimo problemów ze złapaniem odpowiedniego rytmu nic nie wskazuje na to, by kierownictwo Mistrza Hiszpanii zgodziło się na sprzedaż Coutinho po okazyjnej cenie. Klauzula zawarta w kontrakcie pomocnika jasno określa kwotę jego wykupu na 400 milionów €. Mimo iż fundusze Nassera Al-Khelaifi’ego momentami wydają się nieograniczone, Les Parisiens nie mogliby pozwolić sobie na taki wydatek.

The Mirror donosi z kolei, iż jeśli finalnie doszłoby do transferu, Blaugrana preferowałaby sprzedać 26-latka wszędzie, byleby nie do Paryża. Bezpośredni konflikt między Barceloną a Paris Saint-Germain trwa więc w najlepsze.


Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.