10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
20dn.23godz.47min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

PSG opuści Parc des Princes?

Od pewnego czasu toczy się dyskusja odnośnie wykupienia przez QSI obiektu Parc des Princes. Niestety, rada miasta Paryża wydaje się być niezainteresowana sprzedażą, czas mija a prezes PSG – Nasser Al-Khelaifi powoli traci nadzieję i szuka nowego miejsca na stadion dla „Les Parisiens”.

Ambicją prezesa klubu jest zbudowanie stadionu na miarę potrzeb zespołu, który ma w najbliższych latach pokazać swoją odmienną stronę i politykę. Szczególnie w odniesieniu do transferów, co z resztą widzimy po ostatnich ruchach i bardzo nas to cieszy. Niestety sytuacja z historycznym Parc des Princes spędza sen z powiek paryskim kibicom i zarządowi, szczególnie Nasserowi Al-Khelaifiemu. Katarczyk od dawna próbuje przekonać paryskie władze do sprzedaży obiektu i przebudowy go, bez większych skutków. Z tego powodu rozpoczęto plany przenosin co przyznał w wywiadzie dla culturepsg.com:

 Musimy dojść do porozumienia w ciągu trzech miesięcy, w przeciwnym razie się przeniesiemy. Jesteśmy daleko w tyle za innymi europejskimi markami. Mamy plany, ale są one poufne, trzy są już gotowe. Jeśli sytuacja się nie unormuje podejmiemy decyzję o opuszczeniu Parc des Princes”

Z pewnością są to szokujące słowa, jednak w taki sposób zarząd może wywołać presję i zachęcić do rozmów nad przyszłością klubu. Niemniej jednak wśród opcji analizowanych przez PSG w przypadku przeprowadzki z Parc des Princes jest ta ujawniona przez L’Equipe, dotycząca budowy stadionu w Montigny-le-Bretonneux, w departamencie Yvelines. Budowę zaplanowano tuż obok centrum rekreacyjnego i welodromu Saint-Quentin-en-Yvelines, gdzie znajduje się już centrum treningowe francuskiej drużyny kolarskiej i siedziba francuskiej federacji kolarskiej. PSG planowało zbudować swoje nowe centrum treningowe w tym miejscu, zanim ostatecznie zdecydowało się na Poissy.

Z informacji ujawnionych przez L’Equipe jasno wynika, że klub bardzo poważnie rozważa przeprowadzkę. Obiekt w Montigny-le-Bretonneux może być jednak problematyczny do zrealizowania, bo sprzeciwiają mu się lokalni mieszkańcy wraz z władzami departamentu. Niemniej jednak plany istnieją i jak wspomniał prezes zostaną wdrożone do działania w przypadku braku porozumienia w przeciągu najbliższych miesięcy. To może być bolesna chwila dla wielu kibiców PSG, którzy kojarzą klub tylko i wyłącznie z Parc des Princes. Pozostaje nam czekać na ewentualne rozmowy klubu z miastem i decyzję co do przyszłości historycznego stadionu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *