17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.20min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
marquinhos

Marquinhos: Staram się pomagać naszej młodzieży

Marquinhos, kapitan PSG podsumował rok jeśli chodzi o występy w Lidze Mistrzów. Zobaczcie co miał do powiedzenia Brazylijczyk.

Marqi, można chyba powiedzieć, że na brak wrażeń kibice PSG nie mogli narzekać w spotkaniach Ligi Mistrzów

„Parc des Princes to nasza siła i dobrze się tutaj czujemy. Rzeczywiście nie można było narzekać na brak wrażeń i cieszę się, że kibice stworzyli taką atmosferę w tych spotkaniach. Również na wyjazdach byli z nami i to było fantastyczne. Gol strzelony Newcastle w końcówce spotkania pokazał jaka jest siła kibiców kiedy gramy u siebie.”

Mecz z Dortmundem?

Kibice sprawili, że czuliśmy ich obecność, z każdym podaniem na boisku czuło się obecność ich oraz to, że życzą nam dobrze. Czuliśmy tą atmosferę bardzo dobrze. To nam dodało siły kiedy jej potrzebowaliśmy.”

Byłeś świadkiem spotkania z Newcastle i tej końcówki w specjalny sposób…

„Miałem kontuzję więc byłem na trybunach, ale przed końcem poszedłem do szatni. Widziałem w TV, że dostaliśmy karnego więc pobiegłem do tunelu i oglądałem to z praktycznie lini boiska. To były świetne chwile i bardzo ważny gol dla nas, który dał nam w tamtym momencie mały komfort grania w tej grupie.”

Jak podchodzisz teraz do losowania 1/16?

„Spotkają się dwa dobre zespoły. Wiemy jak mocni jesteśmy u siebie w domu i postaramy się to wykorzystać. Musimy naciskać rywali od początku pierwszego spotkania. Jesteśmy pewni siebie, ponieważ wiemy jaka gra zapewni nam dobry rezultat. Na to jeszcze musimy jednak poczekać, ponieważ spotkania dopiero w lutym.”

PSG na ten moment ma jedną z najmłodszych kadr w Lidze Mistrzów..

„Dla mnie to bardzo dobra wiadomość, że mamy młody zespół. Myślę, że nie brakuje nam w składzie charakteru oraz zawodników, którzy sporo osiągnęli w piłce zarówno na poziomie klubu jak i reprezentacji. Jako kapitan chcę wszystkim młodym zawodnikom pomagać zarówno na boisku jak i poza nim. Chciałbym przekazać im doświadczenie, które zbierałem przez wszystkie lata. Jestem dla nich cały czas dostępny i mam nadzieję, że oni się z tym dobrze czują.”

Jak oceniasz grę w defensywie?

„Pracowaliśmy bardzo mocno nad defensywą ponieważ to była dla nas szansa na poprawienie rezultatów. Mieliśmy też nowych zawodników w składzie więc musieliśmy się zgrywać pod względem piłkarskim. Myślę, że trener ma wiele opcji i dobrze dla niego gdy widzi, że zespół pracuje z każdym spotkaniem coraz lepiej. Jestem pewny, że osiągniemy wielkie rzeczy w tym sezonie jako defensywa, ale nie mam wątpliwości, że to będzie bardzo ciężki sezon i sporo będzie się od nas wymagać. Jako obrońcy musimy grać wysoko, stwarzać pressing i podejmować ryzyko. Trener pokazuje nam analizy i zawsze rozmawia z nami, uczy nas wielu cennych rzeczy. Jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy jednością i zespołem, który idzie w jednym kierunku.”


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *