16.06.2024, g. 01:00
LCS - LoL
Cloud9 blank vs blank Dignitas
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.1min.
11.34 X0.00 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Sergio Rico

Sergio Rico: Moim celem jest powrót do gry

Sergio Rico udzielił wywiadu oficjalnej stronie PSG. Bramkarz PSG przechodzi rehabilitację po wypadku na prywatnym rancho. Z zawodnikiem spotkał się prezes PSG Nasser Al-Khelaïfi oraz kamery PSG.

Sergio, jak się czujesz?

„Mam się dobrze, dzięki Bogu rehabilitacja przebiega sprawnie, ale ciągle jestem pod ścisłym nadzorem lekarzy. Zadecydowali oni, że mogę spędzać czas w domu i pierwszy etap rehabilitacji się zakończył teraz kolejny etap w domu. Jestem szczęśliwy, że mam rodzinę koło siebie, moich przyjaciół. Krok po kroku wracam do życia. Każdego dnia widzę progres w moim życiu.”

Pamiętasz co się wydarzyło 28 maja?

„Szczerze to nie pamiętam wypadku ani dnia następnego. Byłem w śpiączce i nie miałem świadomości. Od momentu wybudzenia czułem się z każdym dniem lepiej. Wszystko inne pamiętam bardzo dokładnie. Teraz celem jest iść do przodu i zaliczać progres każdego dnia. Czekam na dzień w którym otrzymam zielone światło na uprawianie sportu.”

Gdzie były twoje myśli w szpitalu?

„Pierwsza myśl to piłka nożna. NIe miałem żadnych problemów z pamięcią czy tez mózgiem więc to była pozytywna informacja. Kiedy się obudziłem to wszyscy bliscy byli koło mnie. Pierwszą myślą była ta – kiedy wyjdę na boisko. Takie myśli krążyły wokół mnie w momencie gdy leżałem i nie mogłem się ruszyć na łóżku. Takie pytanie zadałem lekarzom i miałem nadzieję, że odpowiedź będzie brzmiała pozytywnie.”

Otrzymałeś sporo wsparcia od wszystkich ze świata piłki…

„To poruszające jakie wiadomości otrzymałem. Wszyscy moi koledzy wspierali mnie, ludzie z klubu, prezes, dyrektor sportowy. Wszyscy wysłali mi wiadomości bym był silny i walczył. To było wzruszające i wiele dla mnie znaczyło. Szczególnie każda celebracja bramki, którą mi zadedykowali. Dla mnie to zaszczyt, że jestem w rodzinie PSG i takie wsparcie otrzymałem od całej szatni. Chciałbym im za to podziękować, że byli przy mnie w tak trudnym czasie.”

Jakie są twoje cele na najbliższe dni?

„W ciągu kilku dni będę mieć nowe testy i zobaczymy czy rehabilitacja idzie w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że otrzymam dobre wieści i lekarze dadzą mi więcej wolności. Mam nadzieję, że w małym stopniu będę mógł wrócić do sportu i przygotowywać się do powrotu do Paryża. To jest to do czego teraz dążę. Celem jest być z zespołem na koniec sezonu.”

Będziesz w stanie wrócić do piłki?

„To mój główny cel. Piłka to moje życie i nic więcej zawodowo się dla mnie nie liczy. Nie myślę o czymś innym. Zawsze grałem w piłkę i chcę grać dalej. Piłka dała mi wszystko co otrzymałem w życiu. To mój cel by wrócić do grania. Mam nadzieję, że to się wydarzy niedługo. Będę pracować ciężko, by osiągnąć ten cel.”


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *