16.06.2024, g. 01:00
LCS - LoL
Cloud9 blank vs blank Dignitas
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.21min.
11.34 X0.00 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Koniec sagi z Dembele już niedługo?

PSG zaszokowało piłkarski świat chcąc wytransferować Ousmane Dembele do stolicy Francji. Porozumienie między piłkarzem a klubem zostało osiągnięte. Na drodze stanęła jednak Barcelona, co wiemy o transferze skrzydłowego?

Od ponad tygodnia władze PSG starają się sfinalizować transfer francuskiego piłkarza. Dembele ma już nawet ustalone warunki kontraktu ze stołecznym klubem, przybył nawet w zeszłym tygodniu, aby przejść testy medyczne, ale… musiał wrócić do Barcelony. Wszystko przez zatwardziałość i zabetonowanie tamtejszego zarządu, który uważa Dembele za zdrajcę ale jednocześnie nie chce wypuścić go do jednego z największych rywali. Rana po Neymarze widocznie jeszcze się nie zagoiła.

Tym samym francuz musiał odbyć trening z zespołem, lecz przebywał na uboczu, najprawdopodobniej czekając na rozwiązanie sporu. Sporu, który ma dwa główne nurty, z PSG i z agentem. Po pierwsze klubowi z Katalonii bardzo nie pasowała kwota odstępnego, którą ma zapłacić stołeczny klub. Zarząd aktywował klauzulę wartą 50M, która jednak wzrosła do 100M, których PSG nie ma zamiaru płacić. Najprawdopodobniej kwota zamknie się w pierwszej wywołanej.

Tutaj przechodzimy do drugiej sprawy – z agentem, gdyż opłata za transfer miała być podzielona 50/50 na co nie chce zgodzić się Barcelona, która potrzebuje funduszy na sfinalizowanie wzmocnień. Lokalny kataloński dziennik ARA podaje jednak, że sprawa jest coraz bliżej wyjaśnienia. Klub nie wyobraża sobie, żeby Dembele został, jednak nie chce wypuścić go za grosze. Mimo to sytuacja zbliża się ku końcowi, bo jak informują media – Barcelona chce mieć tę sprawę wyjaśnioną przed początkiem sezonu.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *