16.06.2024, g. 01:00
LCS - LoL
Cloud9 blank vs blank Dignitas
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.14min.
11.34 X0.00 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Francja zorganizuje Zimowe Igrzyska w 2030 roku?

Francja to kraj o bogatej tradycji olimpijskiej, nieoczekiwanie postanowiła zgłosić swoją kandydaturę na organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2030 roku. Dwa regiony Owernia-Rodan-Alpy oraz Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, rozważają stworzenie wspólnej oferty. Współpraca ma na celu zaprezentowanie solidnej kandydatury, która przyciągnie uwagę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Ważne wydarzenia sportowe takie jak Igrzyska Olimpijskie to również zawsze świetna okazja dla fanów zakładów bukmacherskich, żeby skorzystać z aktualnych promocji takich jak powitalne bonusy bukmacherskie na stronie meczyki czy bukmacherskie zakłady bez ryzyka.

Kontynuacja olimpijskiej historii

W przyszłym roku w Paryżu odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie, a Francuzi już patrzą w przyszłość, zastanawiając się nad kolejnymi imprezami sportowymi na najwyższym poziomie. Inicjatywy te zdecydowanie wspiera prezydent Francji Emmanuel Macron, który odbył już rozmowy z władzami wspomnianych prowincji.

Warto podkreślić, że Francja ma bogate doświadczenia w organizacji Zimowych Igrzysk. W przeszłości gościła zimową olimpiadę aż trzykrotnie – w Chamonix w 1924 roku, Grenoble w 1968 roku oraz Albertville w 1992 roku. Pomimo nieudanej próby przyciągnięcia imprezy w 2018 roku, kiedy to miasto Annecy zdobyło jedynie siedem z 95 możliwych głosów, w Paryżu nie tracą optymizmu.

Pozostałe kandydatury

Do niedawna było faworytem do organizacji ZIO 2030 było Sapporo, popularność japońskiej kandydatury ostatnio jednak mocno osłabła. W związku z tym, Japoński Komitet Olimpijski zaproponował przesunięcie kandydatury na 2034 rok

Kolejny kandydat to amerykańskie Salt Lake City, które również preferuje rok 2034, ponieważ pozwoli to uniknąć ewentualnego konfliktu z Letnimi Igrzyskami w Los Angeles w 2028 roku.

Największym kontrkandydatem jest Sztokholm, ale nie wiadomo czy MKOI pozytywnie rozważy plan Szwedów, który proponuje rozegranie niektórych dyscyplin w innym kraju, którym ma być Łotwa.

Jeden idealny kandydat?

Francja wydaje się być najlepszym kandydatem do organizacji ZIO 2030. David Lappartient, przewodniczący Francuskiego Komitetu Olimpijskiego, uważa, że igrzyska stanowią doskonałą okazję do wykorzystania doświadczeń zdobytych podczas organizacji przyszłorocznych igrzysk w Paryżu i umożliwienia dalszego rozwoju francuskiego sportu.

Głosy poparcia dla francuskiej kandydatury płyną nie tylko z samej Francji, ale również z innych krajów, które cenią doświadczenie i zaangażowanie Francji w rozwój sportów zimowych. Francuski naród, znany z pasji do sportu, z niecierpliwością czeka na kolejne decyzje. Kraj ten jest gotowy udowodnić, że zasługuje na miano gospodarza i że potrafi organizować imprezy sportowe na najwyższym światowym poziomie. Pomimo silnej konkurencji Francja ma realne szanse na wygraną w tej olimpijskiej rywalizacji.

Gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2030 poznamy najpóźniej tuż przed rozpoczęciem igrzysk w Paryżu, które rozpoczną się 26 lipca 2024 roku.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *