17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.32min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier: Nie muszę motywować zawodników

Christophe Galtier spotkał się z dziennikarzami przed kolejnym spotkaniem ligowym. Zobaczcie co miał do powiedzenia trener PSG. 

Christophe Galtier o stanie zawodników:

„To trudny czas dla nas jeśli chodzi o ilość zawodników. Mamy swoje problemy a do tego doszły kolejne podczas porannego treningu. Musimy jednak przewidywać pewne sytuacje, wiemy, że mamy szalony kalendarz a gdy wypadli Neymar i Kimpembe jest na po prostu coraz mniej. Musimy szukać nowych opcji, nowych rozwiązań. Pracujemy nad tym wszystkim i musimy zachować spokój.”

O defensywie 

„Ramos i Marquinhos mogą wypaść ze składu, wiec tym większym będzie dla nas wyzwaniem nie stracić bramki. Musimy nieco zmienić tą formację a nawet organizację gry w obronie z powodu nieobecności zawodników. Musimy to zrobić skutecznie, ponieważ gol jaki straciliśmy z Brestem był do uniknięcia. Dla niektórych zawodników poziom PSG i gry to nowość więc potrzebują czasu, tym bardziej musimy polegać na silnej defensywie, szczególnie w okresie kontuzji, kartek i absencji.”

O rywalach

„Czeka nas mecz przed przerwą na reprezentację i wielu zawodników zostało powołanych. W następnych kolejkach mamy samych wymagających rywali, cztery ważne spotkania a zaczynamy już teraz z Rennes. Prowadzimy w tabeli, ale musimy zrobić wszystko, by nie skomplikować sobie sytuacji. Rennes to zespół, który stawia rywalom wysokie wymagania, więc musimy ostrożnie do tego spotkania podejść, sprawili nam sporo problemów w pierwszym spotkaniu, więc będziemy musieli zagrać dobre spotkanie, by ich pokonać.”

O celach na koniec sezonu

„To nie kwestia motywacja, ale kwestia celów. Jesteśmy mistrzami i chcemy to udowodnić kolejny raz. Czekają nas spotkania z zespołami, które walczą o czołowe lokaty i będziemy musieli pokzać swoją siłę. Nikt nam tytułu za zasługi nie odda, musimy go sami wywalczyć na boisku. Nie muszę motywować zawodników, ponieważ oni wiedzą o co grają. Motywacją dla nich jest zdobycie 11-stego tytułu Mistrza Francji.”


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *