26.06.2024, g. 03:00
Copa America
Chile vs Argentyna
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.53min.
17.00 X4.50 21.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Zawodnicy PSG z kolejnymi nagrodami

PSG zostało bardzo mocno obdarowane jeśli chodzi o nagrody na corocznej gali FIFA the best 2022. Nagrodę indywidualną zgarnął Leo Messi. Wyróżnienia otrzymali również inni zawodnicy PSG.

Leo Messi zgarnął główną nagrodę na najlepszego piłkarza 2022 roku. Zawodnik zanotował 29 bramek oraz 20 asyst we wszystkich rozgrywkach i poprowadził Argentynę do tytułu Mistrza Świata. Messi w finałowej trójce pokonał Kyliana Mbappe oraz Karima Benzemę. Nagroda była przyznawana przez panel ekspertów składających się z kapitanów reprezentacji, dziennikarzy oraz kibiców głosujących przez specjalną stronę internetową.

Messi znalazł się również w 11-stce roku 2022 wraz z Kylianem Mbappe, który był najlepszym strzelcem w Katarze a ostatnio zdobył 200 bramkę w barwach PSG. Achraf Hakimi również został nominowany do drużyny roku po fenomenalnym występie w Katarze i czwartym miejscu z „Lwami z Atlasu.”

Oto co powiedział Messi po zakończonej ceremoni:

„Jestem szczęśliwy, że wygrałem kolejny raz tą nagrodę. Dla mnie to jedna z największych nagród jakie zawodnik może wygrać. Wygranie MŚ było jedynym trofeum, którego nie miałem w swoich rękach i cieszę się, że mogłem je zdobyć. To był specjalny moment dla mnie w 2022 roku. Dzisiejsza nagroda również jest specjalna dla mnie.”

Wygraną Messiego skomentował również prezes PSG NASSER AL-KHELAÏFI

„Jestem szczęśliwy z wygranej Messiego i dumny, że tylu zawodników PSG jest tutaj obecnych i mają swoje miejsce w 11-stce roku. Chciałbym również pogratulować Kylianowi oraz Hakimiemu. Dla nich rok 2022 również był owocny w sukcesy. To zasługa całego klubu, więc chciałbym również podziękować innym zawodnikom PSG, ponieważ sukcesy innych są również ich sukcesami.”


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *