10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
27dn.16godz.35min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Sytuacja w Ligue 1 na dziś

Liga francuska bywa dość specyficzną. W ostatnich sezonach byliśmy świadkami nieprzewidywalnych sytuacji, czy to za sprawą słabszych sezonów Olimpique Lyon, Monaco oraz Bordeuax, odmiennie różnych sezonów Lille czy wysokich miejsc w tabeli klubów takich jak Strasbour lub Nicea. Zdarzało się także, iż naszpikowane gwiazdami PSG, pomimo swojej dominacji musiało „oddać” dwa mistrzostwa kraju na rzecz wspomnianych Monaco oraz Lille. Jak wygląda obecna kampania? Czy ktoś ma szansę „ograć” PSG? Przeczytaj artykuł a później sprawdź bwin kod promocyjny meczyki i postaw kupon na najbliższy mecz PSG.

Pochwała dla Lens

Pierwszą ekipą, która zasługuje na nie małe uznanie, jest obecny wicelider – Lens, zespół, w którym bardzo dobre występy zalicza Przemek Frankowski, traci jedynie trzy punkty do lidera z Paryża. To co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, dziś zaprząta głowę kibicom wspomnianych ekip. Paryżanie mimo bilansu bramkowego 48:14 nie mogą spać spokojnie, tym bardziej, iż swoje dwie jedyne porażki w sezonie zaliczyli w ostatnich trzech meczach, jedną, kluczową właśnie z Lens.

Co może przemawiać za Lens?

Wiceliderzy posiadają nieco bardziej szczelną, ich bilans bramkowy wynosi 32:13, co w połączeniu z widowiskowym i szybkim stylem gry może przynieść drugie w historii mistrzostwo kraju. Do walki o mistrzostwo kraju z pewnością włączy się również Olimpique Marsylia. Marsylczycy w ostatnich sezonach bywali wicemistrzem kraju, kończyli sezony w strefie pucharowej, jednak na upragniony tytuł czekają od ponad dziesięciu lat. Na dzień dzisiejszy Olimpique Marsylia wydaje się być, trzecim z poważnych kandydatów do mistrzostwa Fracnji. Warto zatem już teraz sprawdzić też gdzie obstawiać mecze Ligue 1.

Tylko trzech kandydatów

O „mistrza” biją się trzy zespoły, jednak stawka kolejnych miejsc jest również bardzo wysoka, tym bardziej iż do końca sezonu jeszcze daleko, a drużyny – Monaco i Rennes mają 5 punktów straty do podium. Obie ekipy znają już smak gry w „europie. Prawo do bezpośredniego awansu do fazy Ligi Mistrzów otrzymują tylko dwa pierwsze zespoły, trzeci musi brać udział w IV runidzie eliminacji, a jak widać, chętnych jest co najmniej pięciu.

W strefie spadkowej również szykuje się walka do samego końca, tym bardziej iż w Ligue 1, spadają aż cztery zespoły, na ten moment są to – Brest i AC Ajaccio z dorobkiem 15 punktów oraz Auxerre 13 punktów i Angers 8 punktów. Kto może dać na chwilę odetchnąć wymienionym klubom? Najbardziej „zainteresowani” spadkiem wydają się być piłkarze Strasbourga, ich dorobek to jedynie 15 punktów, do tego możemy dorzucić Montpellier 2 punkty nad strefą spadkową oraz Troyes z zapasem trzech oczek.

Na uznanie zasługuje drużyna – Clermont, które z dorobkiem 27 punktów i bilansem bramkowym 24:27 zajmuje 8 miejsce w tabeli. Beniaminek z najniższym budżetem oraz najmniejszym stadionem w lidze radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Mimo iż strata do miejsca dających prawo gry w europejskich pucharach wynosi 9 punktów, to tą przewagą nad strefą spadkową wynosi ponad 10 punktów. Dzięki temu kibice „kopciuszka” mogą spać spokojnie i z dumą patrzeć na doskonale rozwijający się projekt, w którym uczestniczy nasz środkowy obrońca Mateusz Wieteska.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *