2dn.14godz.12min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
PSG

PSG pokonuje Strasbourg w bólach

PSG po skończonym mundialu wróciło do rozgrywek ligowych. Powrót nie obył się bez cierpienia, ponieważ Paryżanie długo nie potrafili pokonać przeciwnika. Udało się dzięki złotej bramce strzelonej w doliczonym czasie gry.

Paryżanie do rywalizacji przystąpili z pozycji lidera i chcieli powiększyć przewagę nad goniącymi rywalami. W składzie na to spotkanie trener Galtier wystawił wracającego po mundialu Mbappe oraz Neymara. W ataku partnerował im Ekitike, który zastąpił świętującego Leo Messiego.

Początek spotkania należał do Paryżan, którzy już w 15 minucie strzelili bramkę. Po podaniu Neymara swojego gola strzelił Marquinhos. Dla obrońcy był to drugi gol w sezonie w barwach PSG. Wydawało się, że walczący o utrzymanie Strasbourg załamie się takim obrotem spotkania, ale rywale nie rzucili rękawicy i dzielnie walczyli. Fatalne błędy po rozpoczęciu drugiej połowy obrony oraz pomocników PSG sprawiły, że w 51 minucie Marquinhos zdobył drugą bramkę w spotkaniu, ale tym razem trafił do własnej bramki wyrównując stan meczu na 1:1. W 62 minucie sytuacja boiskowa jeszcze bardziej się skomplikowała, ponieważ Neymar w odstępie minuty otrzymał dwie żółte kartki ( jedna za faul, druga za symulkę) i PSG musiał grać w osłabieniu. Rywale długo się bronili, ale w 95 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Paryżan. Zwycięską bramkę zdobył Kylian Mbappe, który pewnie wykonał 11-stkę.

Paryżanie wygrali spotkanie i mogą czekać na kolejne wyzwania już w 2023 roku. Pierwsze spotkanie, hitowe z Lens zostanie rozegrane już 1.01.2023