20.07.2024, g. 22:00
LCS - LoL
Dignitas blank vs blank Team Liquid
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.43min.
16.20 X0.00 21.08 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier przed Strasbourgiem

Christophe Galtier zabrał głos przed spotkaniem ligowym. PSG w końcówce roku rozegra spotkanie ligowe. Zobaczcie co miał do powiedzenia nasz trener.

Christophe Galtier o zarządzaniu po MŚ

„Wysłałem wiadomości do tych zawodników, którzy cierpieli po porażce oraz tych, którzy cieszyli się z wygranej. Nasi zawodnicy to najlepsi zawodnicy na świecie, więc wydaje mi się, że najlepszym dla nich lekarstwem będzie powrót do treningów oraz gier. Zauważyłem, że wszyscy są gotowi do wyzwań, widziałem, że Kylian gratulował Messiemu w czasie ceremonii, było widać gesty respektu pomiędzy nimi. Kylian zachował się z wielką klasą mimo zawodu jaki mieli Francuzi. To dobry znak dla nas, że wróci silniejszy.”

O składzie

„Zawodnicy wrócili do klubu, ale musimy być ostrożni. Na pierwszy rzut oka wszyscy są dobrze przygotowani mentalnie oraz fizycznie. Problemem jest, że niektórzy wrócili z MŚ później a niektórzy już po fazie grupowej. Kylian i Hakimi wrócili do treningów od razu, ale musimy być ostrożni. Dopóki jednak są w stanie grać nie widzę powodów, by nie mogli zagrać w dwóch ważnych spotkaniach. Messi wróci do nas po Nowym Roku, Hiszpanie, Brazylijczycy oraz Portugalczycy są z nami i nie było problemów z ich powrotem”

O Neymarze

„Widzieliśmy jego kostkę w czasie mistrzostwa świata, ale zagrał potem kolejne spotkania. Strzelił piękną bramkę z Chorwacją, ale niestety dla niego to nie wystarczyło. Mam nadzieję, że zregenerował się w Brazylii w czasie wolnego, miał nasze wsparcie jeśli chodzi o leczenie zarówno fizyczne jak i mentalne, więc mam nadzieję, że będzie dobrze przygotowany.”

O rywalach

„Czujemy podniecenie tym spotkaniem, ponieważ nie graliśmy spotkania ligowego od dłuższego czasu. Nie wiemy jak będą wyglądać zawodnicy oraz drużyny. Musimy podejść do spotkania z pełnym profesjonalizmem i ambicjami. Dla nas to jak start sezonu i spodziewam się ciężkiego spotkania. Rywale walczą o byt ligowy, więc napewno w każdym spotkaniu będą szukać punktów. Widziałem ich ostatnie spotkania i wiem, że szukają nowego ustawienia, nowych rozwiązań taktycznych. Mają atletycznych napastników i nasi obrońcy będą musieli dać z siebie dużo dobrego.”

O Renato Sanchezie

„Jestem przekonany, że będzie dawać z siebie wszystko i wróci do formy. Prawdopodobnie wróci do treningów po spotkaniu ze Strasbourgiem. Miał dobry czas na przygotowanie i wykorzystał to w pełni. Czekamy na jego super formę na boisku.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *