21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
4dn.19godz.23min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier przed spotkaniem z Lorient

Christophe Galtier spotkał się z dziennikarzami przed kolejnym spotkaniem ligowym. Zobaczcie co miał do powiedzenia trener PSG. 

Christophe Galtier o Juventusie

„Szybko zwróciliśmy swoją uwagę ku spotkaniom w lidze. Przed przerwą czekają nas dwa spotkania i chcemy się na nich skoncentrować. Lorient to zespół, który jest sporą niespodzianką w tym sezonie. Grają bardzo dobrze, mają żywy zespół, potrafią zaskoczyć rywala. Nie możemy być smutni z powodu tego co się stało w Turynie. Teraz czeka nas jeszcze ważny okres i chcemy dobrze zakończyć ten czas przed Mistrzostwami Świata.”

O rywalach

„Jak wspomniałem to zespół, który dobrze radzi sobie w tym sezonie. Lubią mieć piłkę przy nodze i szukają okazji do bramek. Mają sporo ruchu w swych szeregach, sporo zmian pozycji. Będą chcieli pewnie wywrzeć na nas presję od początku spotkania i musimy być na to przygotowani. Lorient bardzo dobrze wykorzystuje momenty przejścia z fazy obrony do ataku. Są bardzo szybcy w tym co robią. Bardzo dobrze bronią w systemie 4-4-2 i to naprawdę może się wszystkim podobać. Wiele pracy musiało zostać wykonane, ponieważ wygląda to bardzo dobrze i to bardzo dobrze świadczy o ich trenerze.”

O Mistrzostwach Świata

„Wymiana informacji pomiędzy zawodnikami i sztabem medycznym to podstawa teraz. Wprowadziliśmy rozwiązania, które pozwalają nam monitorować bardzo dokładnie stan fizyczny i psychiczny zawodników. Dużo nad tym pracujemy, mamy wymianę informacji pomiędzy sztabami. Zawodnicy również stali się bardziej otwarci i widzimy zmianę w ich zachowaniu. Myślę, że nie będą się bali o swoją formę na mistrzostwach, ponieważ będą dobrze przygotowani. Najlepsze przygotowanie do turnieju to dawać z siebie 100% w każdym momencie spotkania.”

O zmęczeniu

„Graliśmy dużo co trzy dni. Mecz z Lorient będzie dla nas 23 spotkaniem licząc jeszcze spotkania w reprezentacjach. Nie mam przerwy, zawodnicy byli zajęci cały czas. To wyjątkowy sezon z wyjątkowym kalendarzem. Takie warunki ma każdy klub i musimy się do tego przyzwyczaić. Spotkania w Lidze Mistrzów oraz Ligue 1 są wyczerpujące, zawodnicy będą zmęczeni, ale mamy liczną kadrę i musimy sobie z tym poradzić. Wiem, że zawodnicy mogą mieć z tyłu głowy występ w turnieju, ale widzę, że dają z siebie 100% energii. Muszą być pewni siebie, ponieważ są dobrze przygotowani.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *