30.09.2023, g. 17:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Clermont Foot vs PSG
Do meczu pozostało:
3dn.10godz.28min.
16.50 X5.00 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Galtier Christophe

Trener o zmianie ustawienia: „Zawodnicy bardzo docenili tę zmianę”

W ostatnim ligowym spotkaniu z Olimpique Marsylią PSG pierwszy raz w sezonie zmieniło ustawienie z 3-4-3 na 4-3-3.  Spowodowane to było między innymi kontuzjami na pozycji środkowego obrońcy, ale również marnej gry w naszym wykonaniu. Co, zdaniem trenera, spowodowało zmianę?

Trzy mecze, trzy remisy, tak prezentowała się statystyka naszych ostatnich spotkań w ustawieniu 3-4-3. Gra z pewnością nie zadowalała, pojawiały się błędy w obronie, skuteczność kulała. Z tego również względu, bo czynników było zdecydowanie więcej, trener zdecydował się na zmianę ustawienia. PSG wróciło do dobrze znanego 4-3-3 i tak wybiegli na „The Classique”.

Paryżanie wygrali to spotkanie, jednak nie ustrzegliśmy się błędów podobnych do meczów w ustawieniu 3-4-3. Brakowało dynamiki z boków boiska, szczególnie po stronie Juana Bernata, dodatkowo kolejnym problemem była kontuzja Danilo. Na szczęście Mukiele bardzo dobrze zastąpił w tym ustawieniu Portugalczyka i marsylczycy nie byli w stanie wbić piłki do siatki i PSG wygrało 1-0.Trener Christophe Galtier zapytany o ową zmianę widzi pozytywy i cieszy się z szybkiej adaptacji zespołu:

 

„Jestem zadowolony ze zdolności (swoich) zawodników do bardzo szybkiego przystosowania się do zmiany systemu. Oczywiście w większości ta decyzja była oparta o dialog z drużyną, wymieniliśmy się spostrzeżeniami i uznaliśmy, że to będzie dobre dla naszej intensywności gry. Zawodnicy bardzo docenili tę zmianę”

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *