16.06.2024, g. 01:00
LCS - LoL
Cloud9 blank vs blank Dignitas
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.4min.
11.34 X0.00 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Wypowiedzi po „The Classique”: „To ważne wrócić na właściwe tory”

Emocje po wczorajszym „The Classique” już trochę opadły, czas dowiedzieć się co po meczu powiedział trener i zawodnicy. Można było zauważyć jeden wspólny mianownik – istotę wygranej z odwiecznym rywalem i powrót na zwycięską ścieżkę.

Christophe Galtier: „The Classique” jest jednym z ważniejszych meczy w naszej lidze. Bóg wie jak wiele ich widziałem. Gdy oglądałem je z perspektywy trybun lub telewizyjnego ekranu nie dało się poczuć takich emocji jak w momencie gdy weszliśmy na murawę. To coś zupełnie innego, te mecze mają w sobie coś magicznego. Wszyscy zdawali sobie sprawę z wagi tego starcia, nie tyle piłkarze, ale i kibice.  To był dla nich bardzo ważny mecz i cieszę się, że udało się go wygrać. Fajnie, że udało się nam przełamać passę meczów bez zwycięstwa, to ważne wrócić na właściwe tory.

Marco Veratti: Zdawaliśmy sobie sprawę jak będzie wyglądało to spotkanie. Ważna dla nas była motywacja, współpraca i ruch bez piłki, tego brakowało w ostatnich spotkaniach. „The Classique” jest ważny dla wszystkich, kibiców, klubu. Jest to mecz, który po prostu trzeba wygrać. Raz go przegrałem, nie chce przechodzić przez to kolejny raz. Momentami się męczyliśmy, cierpieliśmy, ale zagraliśmy dobre spotkanie. Powinniśmy zamknąć to spotkanie drugim golem, najważniejsze jest jednak, że wygralśmy. 

Kylian Mbappe: Daliśmy Marsylii trochę więcej przestrzeni, aby poczuli się pewnie. To również zaowocowało bramką, która ostatecznie zaważyła na naszym zwycięstwie. To dobrze, bo Lorient też zremisowało i jesteśmy samodzielnym liderem Ligue 1. Bardzo się z tego cieszę, teraz czas na regenerację i mam nadzieje zwycięstwo w piątkowym starciu. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *