25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.11godz.57min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier przed Montpelier

Christophe Galtier zabrał głos przed spotkaniem z Montpellier. W rozmowie z trenerem poruszono kilka kwestii. Zobaczcie co miał do powiedzenia trener PSG.

Christophe Galtier o powrocie Kyliana

„Nie ma problemu z Kylianem w zespole. To przywilej mieć takiego gracza i taką osobę w szatni. Jego przygotowania były nieco zaburzone i teraz trzeba powoli wrócić do jego formy. Jest w formie, ale w nogach nie ma wielu minut na boisku. Musimy być ostrożni, ale Kylian ma dużo dynamiki w nogach na treningach.”

O ataku 

„Pracowałem nad wieloma ustawieniami. Spojrzałem również na ustawienie w zeszły sezonie. Messi, Neymar oraz Mbappe byli przyzwyczajeni do grania razem. Leo i Neymar zagrali razem w przygotowaniach i to ich mały atut. Myślę, że Kylian będzie niedługo gotowy do gry. Nie martwię się ich zrozumieniem na boisku, ponieważ znają się bardzo dobrze.”

O bramkarzach

„Mój przekaz jest jasny. Chciałem by wszystko było jasne dlatego oznajmiłem, że to Donnarumma jest pierwszym bramkarzem a Keylor drugim. W treningu wszystko wygląda dobrze, chociaż Keylor na pewno jest w trudniejszej sytuacji. Na treningach bardzo dobrze się zachowuj i to wielki rywal do rywalizacji w bramce. Zasłużył na szacunek swoją karierą.”

O Messim

„Nie mogę być zdziwiony formą Messiego. Pracował ciężko, kreował sytuację, strzelił mnóstwo bramek. Zdobywał trofea więc to nie jest pierwszy lepszy gracz. On każdego dnia pokazuje jakim jest mistrzem. Widać po nim, że jest teraz zadowolony, ma w sobie mnóstwo uśmiechu, chęci do treningu. Doceniam każdy moment w którym mogę widzieć go na murawie. Kiedy Leo się śmieje to cały zespół się śmieje.”

O debiucie na Parc des Princes

„Myślę, że będzie wiele emocji, stadion będzie pełny, więc to dodatkowy bodziec. Będę na ławce i będę tam szczęśliwy. Spodziewam się ciepłego powitania dla zespołu. Zawodnicy na to zasłużyli, otwieramy nowy rozdział i wszyscy nad nim pracują. Mieliśmy dobry okres przygotowawczy oraz zdobyliśmy pierwsze trofeum w sezonie. Chcemy wygrać kolejne spotkanie.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *