25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
3dn.7godz.4min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Pedro Pauleta

Pedro Pauleta:Stadion zawsze był magiczny

Pedro Pauleta, jedna z legend PSG porozmawiał z oficjalną stroną internetową PSG. Zobaczcie co miał do powiedzenia Portugalczyk o czasach jego gry w PSG.

Pedro, dla Ciebie powrót do klubu to na pewno coś specjalnego. Za tobą wiele wspaniałych momentów związanych z PSG?

„Za każdym razem jeśli mam możliwość to wracam na ten stadion. Czuję się zawsze wyjątkowo, mam ciarki. Przeżyłem tutaj wspaniałem momenty i nawet jeśli jest pusty to stadion zawsze prezentuje się świetnie.Pamiętam pierwszy raz gdy go zobaczyłem i grałem jeszcze w barwach Bordeaux. Wszyscy powtarzali mi, że jest to wyjątkowe miejsce i każdy kochał tutaj grać. Cieszę się, że mogłem tutaj spędzić tyle czasu.”

Relacje ze wszystkimi miałeś bardzo dobre

„Zawsze dobrze tutaj wracać, szczególnie jeśli są kibice. Kocham ich. Mieliśmy mocną relację i ciągle ją mamy. Kibice są tutaj dwunastym zawodnikiem, zawsze stali za zespołem. Byli z nami nawet w dniach w których nam nie szło, zawsze starali się pchać nas dalej i sprawiali, że dawaliśmy z siebie dodatkowe 10%.

Strzeliłeś tutaj wiele bramek, które zapadły kibicom w pamięci

„Miałem to szczęście, że strzelałem bramki. Lubię mojego gola przeciwko Nantes w ćwierćfinale Pucharu Francji. Najbardziej jednak pamiętam 2004 rok i mój lob przeciwko Barthezowi. Myślę, że ten gol zapadł w pamięci kibiców. Dla mnie również był to wyjątkowy moment, ponieważ był to mój pierwszy klasyk.”

109 bramek sprawiło, że tylko trzech zawodników jest przed Tobą

„Kiedy patrzę na zawodników, którzy są przede mną to widzę tam fenomenalnych graczy. Cavani, Ibrahimovic i Mbappe. Jestem szczęśliwy, że mogę być w tym towarzystwie. Zrobiliśmy wiele dobrego dla klubu i to najważniejsze dla nas. Grałem w zupełnie innych czasach, ale jestem zadowolony z kariery w PSG.”

Nie jesteś zły, że Kylian w tak młodym wieku prześcignął Cię?

„Jestem szczęśliwy z tej sytuacji. Miałem to szczęście grać z Cristiano Ronaldo gdy miał 18 lat i debiutował w profesjonalnej piłce. Pobiłem rekord Eusebio w reprezentacji a potem pobił go Ronaldo. Dla mnie to normalne i nie byłem zły i tak jest teraz z Kylianem. Jestem z niego dumny. Spodziewam się wiele po Kylianie w tym sezonie. Myślę, że będzie mieć dobry sezon, jest w formie, na pewność siebie i jest fenomenem.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *