25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.7godz.26min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Mauricio Pochettino

Mauricio Pochettino: Celem jest wygrywać

Mauricio Pochettino wypowiedział się dla oficjalnej strony PSG. Argentyński szkoleniowiec podsumował kolejny okres spędzony w klubie oraz odniósł się do aktualnej formy paryskiej drużyny. Zobaczcie co powiedział trener.

Trenerze jakie są pana oceny po tym pierwszym półroczu sezonu?

Mauricio Pochettino: „Myślę, że to wielkie wyzwanie. Jest w nas wielkie podniecenie i myślę, że jesteśmy w stanie zrobić wielkie rzeczy. Mamy świetny zespół, wielkie wyzwanie i musimy zrobić wszystko by móc sprostać temu wyzwaniu. Dla nas za chwilę nadejdą kluczowe momenty sezonu. PSG zasługuje na wyniki o których mówimy.”

Jak się zarządza taką grupą ludzi?

„To jest jedna z trudniejszych rzeczy w mojej karierze. Myślę, że w kwestii piłkarskiej, treningu, metodologi każdy trener jest przygotowany bardzo dobrze. Sekretem jest to co powiedziałem na początku sezonu, każdy piłkarz musi czuć, że należy do składu i może dać wiele tej drużynie. Musimy mieć dobre połączenie ze sobą, drużyna musi być razem. Myślę, że to ważniejsze aniżeli system, taktyka i plan gry.”

Jak się udaje kreować takie zarządzanie ludźmi i dotarcie do nich?

„Zawsze są strategie dotarcia do każdego zawodnika, ale każdy jest inny i inaczej może coś odebrać. Najważniejszy jest czas, który sprawi, że możecie się poznać i kreować te więzi. Naturalnie nie można tego wymuszać, ponieważ każdy kto przychodzi do klubu potrzebuje czasu, by wszystko sobie poukładać. Jeden potrzebuje pół roku, inny wejdzie do drużyny po miesiącu. Wraz ze startem sezonu, jeśli te więzi będą się pogłębiać to drużyna będzie silniejsza.”

Jak trener ocenia ligę w tym sezonie?

„Jest to ciężka liga. Zrobiliśmy dużo, by być na jej czele, ale nie było to łatwe. Każdego roku liga jest mocniejsza, drużyny są silniejsze i zawodnicy, którzy w niej graja są lepsi. Ligue 1 stała się bardzo wyrównana. Nie zmienia się jednak to, że ciągle jesteśmy drużyną, którą chcą wszyscy pokonać. Rywale mają ekstra motywację, by wygrać z PSG. Takie dodatkowe siły u przeciwników sprawiają, że momentami spotkania z nimi są trudniejsze, kosztują nas dużo sił i uwagi, by nie stracić bramki. Nie jest to łatwe, ale to pokazuje, że jesteśmy tam gdzie chcemy być, czyli na czele tabeli.”

Jak podchodzi trener do drugiej części sezonu?

„Jak zawsze jest lekka niepewność. Żyjemy w trudnych czasach, wirus nas nie opuszcza i mamy ciągle nowe przypadki zachorowania. Nie wiemy co przyniesie jutro i czy będziemy w stanie trenować w 20,15 czy może w 25 osobowym składzie. Musimy się do tego przyzwyczaić i zaadaptować. Liczę, że będzie lepiej, że będziemy mogli na boisku poprawić się w każdym aspekcie. Celem jest wygrywanie i skończenie rozgrywek na szczycie we wszystkich rozgrywkach jakich jesteśmy obecni.”

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *