05.08.2023, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs Toulouse
Do meczu pozostało:
56dn.16godz.41min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zawodnicy PSG powołani na PNA

Puchar Narodów Afryki rozegrany w 2022 roku będzie 33 edycją tego największego turnieju na kontynencie Afrykańskim. Gospodarzem będzie Kamerun a na imprezie powinniśmy zobaczyć trójkę zawodników PSG. 

Powołania na turniej w swoich reprezentacjach otrzymali: Achraf Hakimi, Abdou Diallo oraz Idrissa Gueye. Hakimi będzie reprezentować Maroko natomiast Diallo i Gueye zagrają dla Senegalu. Wszystkich zawodników zabraknie w spotkaniach PSG na czas trwania turnieju i udziału reprezentacji.

W przeszłości wielu zawodników PSG zapisało się w historii tego turnieju. Zwycięzcami byli w przeszłości byli François M’Pelé (Congo, 1972), Jay-Jay Okocha (Nigeria, 1994), Patrick M’Boma (Kamerun, 2000 & 2002) and Siaka Tiéné (Wybrzeże Kości Słoniowej, 2015).

Zawodnikiem, który wygrał turniej w barwach PSG był Selim Benachour, który rozegrał 60 minut w finałowym spotkaniu pomiędzy Tunezją a Maroko. Tunezja wygrała spotkanie 2:1 i Paryżanim mógł wznieść puchar.

Drugim zawodnikiem, który wygrał puchar w barwach PSG był Serge Aurier. Zawodnik wzniósł puchar w 2015 roku z Wybrzeżem Kości Słoniowej. W rzutach karnych w decydującym spotkaniu pokonali Ghanę. Zawodnik PSG w konkursie jedenastek pewnie wykorzystał swojego karnego.

 


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.