28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.44min.
12.75 X3.60 22.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Przegląd kadr – Balon D’Or (3)

Chociaż emocje związane z  galą Balon D’Or France Football już opadają, nasza redakcja postanowiła wrócić do minionych wydarzeń. W krótkim cykly chcemy docenić wyróżnionych w plebiscycie Balon D’Or piłkarzy zespołu PSG, zarówno męskiego jak i kobiecego, więc czeka nas lekka przeprawa!

Ashley Lawrence – miejsce 8

Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką zespołu PSG Féminines jest 26-letnia reprezentantka Kanady Ashley Lawrence. Uważana jest  za jedną z najlepszych piłkarek grających w formacji defensywnej w kobiecym futbolu i nie bez powodu znalazła się w gronie TOP 10 najlepszych zawodniczek w plebiscycie France Football.

Lawrance swoją karierę rozpoczęła grając w Kanadzie dla Uniwersyteckiej drużyny o nazwie Mountaineers, gdzie była współkapitanem i zdobywała liczne wyróżnienia. Perspektywiczna zawodniczka chcąc znaleźć się w szerokiej kadrze na Igrzyska Olimpijskie w Rio w 2016 roku, podpisała kontrakt z występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Kanadzie klubem Vaughan Azzurri. W styczniu 2017 roku Lawrance podpisała kontakt z PSG.

Z reprezentacją Kanady Lawrence zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio oraz  brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W pierwszej reprezentacji debiutowała już w wieku 18 lat i strzeliła dotychczas 7 bramek. W swoim kraju zasłynęła ofiarną interwencją w finałowym spotkaniu z reprezentantkami Szwecji  na Igrzyskach w Tokio. W 117 minucie spotkania Lawrance wybiła wówczas piłkę z linii bramkowej. Kanada odniosła zwycięstwo w serii jedenastek.

W tym sezonie reprezentując barwy PSG Ashley rozegrała 8 meczów w lidze, notując 1 asystę. Oficjalna strona internetowa francuskiego klubu  nazywa Lawrance prawdziwą wojowniczką oraz zaznacza, że Ashley napisze nową historie zespołu ze stolicy Francji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *