28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.5min.
12.75 X3.60 22.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Przegląd kadr – Balon D’Or (2)

Chociaż emocje związane z  galą France Football już opadają, nasza redakcja postanowiła wrócić do minionych wydarzeń. W krótkim cykly chcemy docenić wyróżnionych w plebiscycie Balon D’Or piłkarzy zespołu PSG, zarówno męskiego jak i kobiecego, więc czeka nas lekka przeprawa!

Kolejną zawodniczką jest skrzydłowa Kadidiatou Diani, również ona została wyróżniona wśród najlepszych piłkarek świata.

Kadidiatou Diani – miejsce 17

Na 17 miejscu sklasyfikowano Kadidiatou Diani, francuską piłkarkę pochodzenia malijskiego grającą na pozycji skrzydłowej. W 2017 roku Diani do PSG trafiła z mającego nieopodal swoją siedzibę Juvisy (obecnie Paris FC) i z miejsca stała się czołową zawodniczką klubu.

W reprezentacji Francji występowała na kilku poziomach młodzieżowych. Na Mistrzostwach Świata kobiet FIFA U17 w 2012 roku łącznie zdobyła cztery bramki, znacząco przyczyniając się do zdobycia trofeum.  Do swoich osiągnięć zawodniczka może również zaliczyć trzecie miejsce na mundialu piłkarek do lat dwudziestu. Jako reprezentanta seniorskiej reprezentacji zaprezentowała się kibicom w 2014 roku.

Diani w sezonie 2020/2021 została wybrana najelpszą zawodniczką Division 1 Feminine. Obecnie rozgrywa swój 5 sezon w PSG, w którym zdążyła już strzelić 5 bramek i notując 2 asysty. W barwach Rouge et Bleu rozegrała ponad 100 spotkań.

Do największych zalet zawodniczki należą siła, umiejętność dryblingu, mocny charakter i determinacja w dążeniu do pożądanego celu.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *