20.07.2024, g. 22:00
LCS - LoL
Dignitas blank vs blank Team Liquid
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.30min.
16.20 X0.00 21.08 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Działania PSG na rynku transferowym są szeroko komentowane. Do tego, co udało się wykonać wicemistrzom Francji odniósł się także prezes hiszpańskiej La Liga. Javier Tebas w swoim wpisie na Twitterze skrytykował postępowanie paryżan.

„Krytykujemy PSG tak samo jak Superligę”

Do tej pory Javier Tebas wypowiadał się raczej o postawie gigantów obecnych w swojej lidze. Prezes ligi hiszpańskiej w ostatnich kilku miesiącach był orędownikiem przeciwstawienia się Superlidze, której przewodzą Real Madryt czy FC Barcelona. Drużyną, która w projekcie nie wzięła udziału to m.in. PSG. Tebas postanowił jednak pochylić się nad transferami Francuzów, a zwłaszcza nad pensjami dla nowych zawodników.

– Krytykowaliśmy Superligę i to samo musimy zrobić z PSG, ponieważ takie działania są zagrożeniem dla europejskiej piłki. Kluby-państwa to porównywalne niebezpieczeństwo. Przychody z praw telewizyjnych we Francji spadły aż o 40%. Do tego dochodzą straty pandemiczne – 300 mln euro. Wzrost pensji do 500 mln jest po prostu nie do obrony – napisał Tebas.

PSG budujące dream team

PSG jest krytykowane przede wszystkim za to, że do klubu przyszli tacy zawodnicy jak Leo Messi, Sergio Ramos, Gianluigi Donnarruma czy Giorginio Wijnaldum. Każdy z tych piłkarzy nie przedłużył umowy z poprzednim pracodawcą, dlatego paryżanie płacili tylko i wyłącznie za prowizje i negocjowali wysokość wynagrodzeń. Kością niezgody jest jednak także to, iż PSG nie zachęciło nawet 200 mln za Kyliana Mbappe, a w klubie z dużą pensją pozostał również Neymar.


4 Comments

  1. Bee! Reply

    Tak, boli go głównie to, że La Liga straciła wszystkie swoje supergwiazdy. Fajnie, że zagląda do portfela PSG, szkoda, że nie był taki wylewny gdy jego liga zadłużała się na potęgę.

  2. Marcel Reply

    To co wygaduje jakiś kolo. Mają ból dupy o to, że La Liga przestaje mieć znaczenie. Gdyby szejk chciał zainwestować w jakiś hiszpański klub, pewnie by gadał co innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *