26.06.2024, g. 03:00
Copa America
Chile vs Argentyna
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.58min.
17.00 X4.50 21.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Mauricio Pochettino

Pochettino przed meczem z Montpellier: „Coupe de France jest ważny dla drużyny, musimy to pokazać w środę”

Mauricio Pochettino na konferencji prasowej poruszył najważniejsze tematy związane z klubem w ostatnim tygodniu. Paryżanie rozegrają dziś półfinałowe spotkanie Pucharu Francji z Montpellier, początek o 21:00.

 

MONTPELLIER

„To bardzo trudny przeciwnik do gry, z dobrymi indywidualnie zawodnikami. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przygotowanie się do tego meczu. To półfinał pucharu i jest to inny kontekst niż w lidze. Wszystko zależy od naszego występu. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć taki rezultat, jaki chcemy. Oczywiście, Coupe de France jest celem. Chcemy pokonać Montpellier, ale to będzie trudne. Wszystkie mecze są trudne. Po remisie z Rennes, musimy iść dalej i być gotowi”.

TEAM SPIRIT

„Zawsze trudno wskoczyć na najwyższy poziom koncentracji po wielkim rozczarowaniu, jakim było Rennes. Nie czuliśmy się dobrze, nie wykorzystaliśmy okazji do zmniejszenia dystansu do Lille. Ciężko będzie wygrać ligę, ale do końca pozostały jeszcze dwa mecze. Musimy nadal wierzyć. Byliśmy rozczarowani i źli z powodu wyniku, a także z powodu tego, że nie pokazaliśmy wystarczającej jakości. Coupe de France jest ważny dla drużyny, musimy to pokazać w środę. Będziemy musieli podejść do tego meczu w inny sposób i pokazać od pierwszej minuty, że chcemy zakwalifikować się do finału.”

KONIEC SEZONU

„Cały czas pracujemy by osiągać zamierzone cele. Nie pozostało wiele spotkań i zobaczymy, gdzie skończymy na koniec sezonu. Celem zawsze jest wygranie rozgrywek, do których przystępujemy, Liga Mistrzów również była ważnym celem, niestety nieosiągniętym. Nawet jeśli wygramy Ligue 1 i Puchar, pozostanie rozczarowanie z powodu braku wygranej w Champions League. W lidze jesteśmy trzy punkty za Lille. W Coupe de France jesteśmy na równi z pozostałymi trzema drużynami. Dobrze byłoby je wygrać, aby rozpocząć nowy sezon z nową strategią, nowym planem i nowym projektem.”

MARCO VERRATTI I KYLIAN MBAPPÉ

„Wszyscy jesteśmy bardzo rozczarowani z powodu Marco. Straciliśmy zawodnika na końcówkę sezonu, mając do rozegrania kluczowe mecze. On chce wrócić do zdrowia tak szybko, jak to możliwe i mamy nadzieję, że będzie mógł wrócić na Euro z Włochami. Kylian doznał kontuzji i musimy być ostrożni, nie chcemy ryzykować poważniejszego urazu. W ostatnich dniach jednak trenował bardzo dobrze i jest w pełni gotowy do gry. On jest ważnym zawodnikiem, co pokazują statystyki. Trudno jest sobie poradzić bez takiego zawodnika jak on. Jest jednym z najlepszych zawodników w zespole. Klub na niego liczy, ja również, mamy nadzieję, że będziemy go mieli jeszcze przez wiele lat”.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *