28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.13godz.19min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Czy zakłady bukmacherskich mogą odkryć inne oblicze sportu?

Zakłady bukmacherskie są z nami od lat i przez wielu kibiców uznawane są za przeniesienie ich fascynacji sportem na pole dodatkowej rozgrywki. Obstawianie wyników meczów, a także wykazywanie się bardziej szczegółową wiedzą, na temat najmniejszych elementów wydarzeń sportowych pozwoliło na odejście od pasywnego oglądania ulubionych dyscyplin sportowych i jeszcze uważniejsze wtopienie się w grę.

Z pomocą najnowszych technologii obstawianie zakładów bukmacherskich nie mogło być prostsze. Witryny bukmacherskie pozwalają nie tylko wygodnie obserwować co aktualnie dzieje się w dziesiątkach różnorodnych sportów, ale także oglądać transmisje na żywo spotkań odbywających się na całym świecie.

Z drugiej strony na innych stronach, miłośnicy sportu mogą poznać jego nowe oblicze, na przykład przyglądając się bliżej temu, co dzieje się w szalenie popularnych meczach e-sportowych. W tym artykule przedstawionych zostanie kilka niezbędnych wskazówek, które pozwolą lepiej zrozumieć świat bukmacherów i to, jak działa branża zakładów sportowych.

Zaufany bukmacher

Przy poznawaniu dostępnych stron z zakładami bukmacherskimi, nie warto kierować się nazwą, reklamą czy ofertą bonusów. Najważniejsza jest licencja, historia marki oraz opinie innych użytkowników na jego temat. Niektórzy bukmacherzy specjalizuje się w konkretnych dyscyplinach sportowych, oferują dostęp do zakładów na żywo, i mają swoje unikalne zasady co do tego, w jaki sposób można obstawiać wyniki. Korzystanie z usług zaufanego bukmachera jest obecnie niezbędne do tego, aby móc bezpiecznie odkrywać nowe oblicze sportu.

Regulamin i zasady korzystania z usług witryny z zakładami sportowymi

Zakładając swoje konto, warto uważnie przeczytać regulamin obowiązujący wszystkich użytkowników korzystających z danego portalu bukmacherskiego. Szczegółowe informacje dotyczące wpłat depozytów i wypłat wygranych pozwalają od razu zrozumieć, w jaki sposób prowadzone są zakłady w danej witrynie. Oczywiście w regulaminie powinna się znaleźć wzmianka o tym, w jaki sposób operator gwarantuje bezpieczeństwo swoim graczom – nie jest niespodzianką, że wyniki meczów i innych rozgrywek zgodnie z polskim prawem mogą obstawiać zakłady tylko osoby, które ukończyły 18 lat.

Szeroka gama interesujących dyscyplin sportowych

Każdy z kibiców ma jakieś ulubione dyscypliny sportu, w których czuje się, jak ryba w wodzie. Oczywiście na pierwszym miejscu we wszystkich serwisach bukmacherskich jest piłka nożna, w której można bez problemu możesz znaleźć ulubione ligi i obstawiać mecze drużyn, które w niej rywalizują.

Gracze, którzy chcą poczuć większą adrenalinę i trochę więcej zaryzykować w zgodzie z własnym doświadczeniem i wiedzą na temat kondycji i stanu zdrowia zawodników, mogą wybrać mniej znaną ligę lub mniej znane zespoły, a także skorzystaj z tabel – ratingów, które proponuje zakład bukmacherski. Zakłady specjalne z kolei, pozwalają obstawiać na tak szczegółowe, jak kolor kartki, którą otrzyma dany zawodnik lub minuta meczu, w której padnie gol.

Prosta zasada – im wyższy współczynnik, tym wyższa potencjalna wygrana

Bukmacherzy w najmniejszych szczegółach śledzą to, co dzieje się w sporcie, dlatego zdają sobie sprawę z tego, kto jest faworytem w danym turnieju. W konsekwencji kurs na faworyta jest niższy niż na drużynę, która ma według przewidywań mniejsze szanse. Czasami jednak warto postawić zakład na mniej faworyzowanego zawodnika bądź drużynę, by wygrać więcej. Oczywiście wiąże się to z większym ryzykiem.

W większości dyscyplin sportowych mamy do czynienia z trzema opcjami obstawiania zakładu:

  • wygrana drużyny/zawodnika A, gdzie drużyna/zawodnik A jest faworytem spotkania
  • wygrana drużyny/zawodnika B, gdzie drużyna/zawodnik B nie jest faworytem spotkania
  • remis pomiędzy drużynami/zawodnikami A i B

Niektóre dyscypliny sportu, takie jak tenis ziemny, pływanie, tenis stołowy nie mają opcji remisów, dzięki czemu można wygrać więcej pieniędzy, obstawiając faworyta. Warto wtedy skorzystać z rankingów tworzonych przez federacje sportowe. Dzięki temu nie mając nawet większego pojęcia, który z zawodników startujących na przykład w meczu tenisa, może zwyciężyć, stawia się zakład na tego, który znajduje się wyżej w rankingu.

Faworyt kontra outsider

Przy obstawianiu zakładu w danej dyscyplinie sportowej warto zwrócić uwagę na podpowiedzi, które płyną z kursów ustalonych przez bukmacherów, ale również warto samemu dowiedzieć się, która drużyna jest na przykład wyżej w tabeli od rywala, z którym będzie się mierzyć w nadchodzącym spotkaniu.

Z drugiej strony, według ekspertów, nie zawsze należy sugerować się ostatnimi wynikami danej drużyny czy zawodnika, a także sugestiami ze strony zakładu bukmacherskiego. Gracze, którzy lubią dobrą zabawę i duże ryzyko często stawiają zakłady na kogoś, kto według nich będzie „czarny koniem” turnieju. W tym wypadku mnożnik wygranej jest znacznie wyższy niż w przypadku zakładu postawionego na faworyta.

Podsumowanie

Zakłady bukmacherskie pozwalają graczom na jeszcze większe zanurzenie się w ulubionej dyscyplinie sportowej. Zadawanie sobie bardziej szczegółowych pytań na temat przebiegu wydarzenia, kondycji zawodnika lub niespodziewanych sytuacji, które mogą zdarzyć się podczas meczu, sprawiają, że gracze nie tylko biernie śledzą poczynania swoich faworytów, ale także potrafią lepiej interpretować to, co dzieje się na boisku czy korcie.


Share

Człowiek orkiestra, szara eminencja PSGOnline.pl W przeszłości twórca jednej z pierwszych stron poświęconych Paris Saint-Germain.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *