21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.36min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Mauro Icardi

Mauro Icardi: Chcemy wygrywać każde spotkanie

Mauro Icardi odpowiedział na kilka pytań za pośrednictwem strony internetowej. Argentyńczyk zabrał głos w sprawie sezonu, trenera oraz samopoczucia w ostatnim czasie. Zobaczcie co miał do powiedzenia snajper PSG.

Mauro jak się czułeś po tym jak PSG wykupiło Cię z Interu?

Kiedy przyszedłem na wypożyczenie wiedziałem, że wszystko co muszę zrobić to być w stanie pomóc zespołowi swoimi bramkami. Byłem bardzo szczęśliwy gdy klub zdecydował się na aktywowanie klauzuli i zaproponował mi kontynuację współpracy na następne lata. Dla mnie to była duma i źródło dumy. Czuje się tutaj dobrze i chciałbym wygrywać trofea.

Jakie masz nastawienie na ten sezon? 

Takie samo jak w poprzednim roku. Rok temu mieliśmy świetny sezon i mam nadzieję, że w tym uda się wszystko powtórzyć i zdobyć trofea.

Ten sezon był nieco inny, ponieważ po Lidze Mistrzów od razu zagraliście w lidze. 

Myślę, że to wszystko było dla nas trudne plus problemy z koronawirusem w zespole. Graliśmy do tego jeszcze dwa puchary przed Ligą Mistrzów. Po powrocie z Lizbony wróciliśmy do Paryża i graliśmy ligę, nie mieliśmy przygotowań do sezonu i to się na nas odbiło. Mieliśmy w tamtym okresie mnóstwo kontuzji i inne drużyny mogły to wykorzystać.

Wróciłeś do składu w zimowej przerwie i pod okiem nowego trenera. Jak się w tym odnalazłeś? 

Przyjście nowego trenera było dla mnie dobre, trener mówi po Hiszpańsku, więc był to bonus dla mnie. Mogliśmy dzięki temu komunikować się lepiej. Podziękowaliśmy również trenerowi Tuchelowi za to co zrobił w zespole. Każdy trener ma swoją filozofię i plany na grę. Musieliśmy się poznać z nowym trenerem i jego sztabem od pierwszego dnia, ponieważ mieliśmy bardzo mało czasu.

Wyścig o tytuł jest w tym sezonie bardzo ciekawy. Jak się na to zapatrujesz?

To dla wszystkich jasne, że każdy mecz jest trudny. Wiemy, że jesteśmy mocni, ale rywale również pokazują swoją siłę. Gdy brakuje im umiejętności, dają z siebie 100% na boisku i czasem niwelują przewagę. To wielkie wyzwanie dla nas jeśli chodzi o walkę o tytuł. Skupiamy się jednak na sobie i czekamy na kolejne spotkania, które chcemy wygrywać. Wygrywanie daje Ci pewność siebie, zarówno pod kątem psychicznym jak i fizycznym.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *