12dn.10godz.21min.
13.00 X3.60 22.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
PSG

[SKRÓT MECZU] PSG – Strasbourg 4:0

Paris Saint-Germain udanie zakończyło rok 2020 w spotkaniu Ligue 1 pokonując Strasbourg 4:0. Paryżanie nie dali rywalom szans i pewnie zgarnęli trzy punkty.

Początek spotkania należał do PSG. Paryżanie przejęli inicjatywę i od pierwszych minut mogli prowadzić. Przewagę udało się wykorzystać w 10 minucie.  Timothee Pembele dobił piłkę do pustej bramki, strzelając debiutancką bramkę w barwach PSG. Paryżanie od tego momentu przejęli całkowicie inicjatywę w grze. W pewnym momencie posiadanie piłki wynosiło 77:23 na korzyść mistrza Francji. W 40 minucie powinno być 2:0. Rafinha oddał strzał zza pola karnego, ale świetną paradą popisał się bramkarz gości. Do przerwy PSG skromnie prowadziło 1:0 i najważniejszym było szybkie podwyższenie wyniku spotkania.

W 61 minucie świetną okazję miał Mbappe, ale jego strzał był niecelny. W kolejnych minutach Paryżanie oddali nieco inicjatywę i dwie dobre sytuacji mieli goście. Nadzieje na dobry wynik rywali, rozwiał Kylian Mbappe, który wykorzystał podanie Di Marii i wykończył akcję, zdobywając drugą bramkę. W końcówce spotkania Paryżanie dobili rywali. Najpierw Idrissa Gueye oddał dokładny strzał w lewy, dolny róg bramki a następnie w 90 minucie Moise Kean zdobył kolejnego gola w barwach PSG. Włoski napastnik wykorzystał dobitkę, po strzale kolegi z zespołu.

Paryżanie pewnie wygrali 4:0 i zakończyli rok 2020 na trzeciej pozycji w tabeli. Liderem jest Lyon, drugie w tabeli jest Lille.