PSG Angel Di Maria

PSG w starciu z Monaco w liczbach

PSG przegrało 2:3 spotkanie z Monaco i została przerwana passa wygranych spotkań ligowych. Czas zakończyć podsumowanie spotkania tradycyjnym statystycznym liczbowym newsem. 

-2- 

PSG przegrało z Monaco prowadząc 2:0.Była to  pierwsza taka porażka od 2015 roku kiedy to Paryżanie przegrali z Bastią. Klub ze stolicy stracił w spotkaniu tyle samo bramek ile w poprzednich 11 starciach ligowych. Strata trzech goli zdarzyła się zespołowi PSG pierwszy raz od lutego, kiedy to wygrali 4:3 w starciu z Bordeaaux.

-60- 

Angel Di Maria świetnym podaniem do Kyliana Mbappe zaliczył 60 asystę od momentu przybycia do Paryża. Dla Di Marii była to 9 asysta, która doprowadziła do bramki po kontrataku. Tylko Jimmy Briand zaliczył więcej tego typu asyst od momentu prowadzenia statystyk. Był to sezon 2006/07.

-99-

Dwie bramki strzelone przez Kyliana Mbappe sprawiły, że zawodnik zaliczył 98 oraz 99 gola dla PSG. Francuski napastnik przeskoczył w klasyfikacji Mustaphe Dahleba, który zdobył 98 bramek w latach 1974 oraz 1984. Tym samym Mbappe wskoczył do piątki najlepszych strzelców klubu. Numer cztery na liście Dominique Rocheteau zdobył 100 bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *