28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.18godz.24min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Jonathan Calderwood

PSG z najlepszą murawą – jaki jest sekret?

PSG otrzymało szósty raz z rzędu nagrodę za najlepszą murawę w Ligue 1. Z tej okazji oficjalna strona PSG przybliża pracę głównego managera ds.przygotowania murawy Jonathana Calderwooda. Zobaczcie co miał do powiedzenia odpowiedzialny za murawę Parc Des Princes.

Jonathan jakie są największe trudności jeśli chodzi o przygotowanie murawy tak dobrej jak na stadionie PSG? 

Myślę, że największą jest wyjaśnienie ludziom jakie trudności może mieć dana murawa na stadionie. Znam bardzo dobrze tą pracę, ponieważ mam 25 lat doświadczenia. Byłem w Aston Villi, Wolverhampton, opiekowałem się murawą na Wembley. NIe jest to łatwa praca, ale doświadczenie podpowiada mi jak wykonywać ją dobrze.

Czy styl grania drużyny ma wpływ na twoją pracę przy murawie? 

Zdecydowanie tak. Kiedy zaczynałem pracę 25 lat temu moim celem było przygotowanie zielonej murawy, która nadawałaby się do grania w zimę. Od tego czasu, wiele rzeczy się zmieniło, mamy inną technologię, która pomaga nam w pracy. Uczęszczałem również na zajęcia dotyczące nauki o gatunkach ziemi i podłoża i teraz podejście do zawodu jest inne. Nie jest łatwo przygotować dobrą murawę a tym bardziej taką, która będzie pasować zespołowi, który na niej gra. Tempo, odbijanie się piłki od murawy, ruch zawodników, ruch na murawie to wszystko wpływa na styl gry i na murawę po meczu. W PSG lubimy dobrą piłkę i staramy się zapewnić najlepsze warunki tym, którzy grają na boisku. To nasza praca.

Jak wygląda typowy dzień pracy dla Twojego zespołu?

Mamy swoje przygotowania do spotkania. Zaczynamy pracować od 8 rano, kończymy koło 17 po południu. Przycinamy trawę dwukrotnie w czasie dnia meczowego chcąc uzyskać właściwą wysokość. Po spotkaniu, kiedy piłkarze już z niej nie korzystają staramy się szybko oczyścić ją i przygotować do kolejnych spotkań.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *