28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.51min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Keylor Navas

Keylor Navas: Jesteśmy pewni siebie

Keylor Navas porozmawiał z oficjalną stroną PSG na temat swojej gry w klubie, przygotowaniach do spotkań oraz obecnym sezonie. Zobaczcie co miał do powiedzenia bramkarz w dłuższej rozmowie.

Keylor, jak wygląda twój dzień w centrum treningowym? 

Keylor Navas: Jesteśmy tam od rana, omawiamy nasze ćwiczenia i treningi. Wiemy czego się spodziewać i nad czym będziemy pracować. Naszym celem jest pracować nad wieloma rzeczami w ciągu dnia, by być gotowym na każdą sytuację. Atmosfera w naszej grupie bramkarskiej jest bardzo dobra i kiedy przyjeżdżasz na trening z uśmiechem, to praca jest przyjemniejsza. Nie mamy czasu na nudę.

Wykonujecie bardzo specyficzne ćwiczenia każdego dnia…

Staramy się stawiać w trudnym, skomplikowanych sytuacjach. Pracujemy nad padami i tym jak upadać przy strzałach. Musisz być szybki w bramce i mieć uwagę na sytuacje, które Cię otaczają. Ważne w treningu jest wykonywać ćwiczenia szybko, nie tracić koordynacji i pozycji, kiedy robisz paradę. Musisz zawsze mieć właściwą pozycję. Odpowiedni balans zapewni ci możliwość kontrolowania swojego ciała.

Używacie video-analizy w treningu? 

Tak, pracujemy nad tym z Gianlucą Spinellim, który jest trenerem bramkarzy. Zawsze oglądamy swoje występy na video, ponieważ jest to istotna część naszej pracy. Oglądamy też przeciwników, ponieważ dobrze jest wiedzieć, jak się zachowują w sytuacjach boiskowych, co potrafią. Trochę to przypomina uczenie się do egzaminu. Im więcej studiujesz i uczysz się, tym jest większa szansa na lepszą ocenę.

Jak przebiega aklimatyzacja Alexandre Letelliera? 

Bardzo dobrze. Odkąd tutaj jest widać, że jest miłą osobą. Ma respekt do wszystkich, ale trenuje ciężko każdego dnia. Widać, że to dobry bramkarz. Wszyscy w trójkę dogadujemy się bardzo dobrze.

Wydaje się, że zespół odzyskał pewność siebie po słabszym początku?

Myślę, że lato było mocno skomplikowane dla wszystkich. Nasze przygotowania były trudne. Fizyczna strona przygotowania jest bardzo ważna dla tej grupy zawodników. Krok po kroku odzyskujemy naszą siłę i będziemy mogli pokazać 100% potencjału. Jesteśmy pewni siebie, chcemy kontynuować dobrą grę i swoją pracę. Mamy dobrą serię i chcielibyśmy ją przedłużyć. To niezwykle ważne, by iść dalej do przodu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *