Alessandro Florenzi

Alessandro Florenzi piłkarzem PSG!

Alessandro Florenzi, piłkarz AS Romy dołączył do zespołu PSG. Włoski, prawy obrońca przenosi się do stolicy Francji na zasadach wypożyczenia z opcją wykupu. Umowa podpisana została na sezon 2020/21.

29-latek urodzony w Rzymie przez większą część swojej kariery spędził w stolicy Włoch. W 2019 roku został kapitanem zespołu. Wystąpił w 280 spotkaniach, strzelił 28 bramek i zaliczył 32 asysty. Zawodnik 33 razy wystąpił w Lidze Mistrzów. Alessandro Florenzi, jest również zawodnikiem występującym w reprezentacji Włoch. Zaliczył w niej 36 spotkań, w których strzelił dwie bramki.

Włoch w Paryżu będzie grać z numerem 24 na koszulce. Poniżej możecie przeczytać pierwszą, krótką wypowiedź skierowaną do fanów PSG.

Jestem bardzo dumny, ponieważ mogłem zostać piłkarzem PSG. Jest to jeden z najważniejszych klubów w Europie, potwierdził to w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Zrobię wszystko, by dać z siebie wszystko u boku kolegów z zespołu. To będzie dla mnie przyjemność, ponieważ będę mógł grać z wieloma znakomitymi zawodnikami.


2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *