16.06.2024, g. 01:00
LCS - LoL
Cloud9 blank vs blank Dignitas
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.56min.
11.34 X0.00 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Pierre Phelipon: Nie jest łatwo trenować taki klub jak PSG

Pierre Phelipon, pierwszy trener PSG w latach 1970-1972 jest po Brazylijczyku Nene jest kolejną legendą PSG, która opowiedziała o swych emocjach związanych z klubem oraz rocznicą 50 lecia powstania Paris Saint-Germain. Wywiad z Nene poczytacie TUTAJ 

Pierre Phelipon, PSG niedługo będzie świętować 50 lecie powstania. Co ten kluby znaczy dla Ciebie, pierwszego w historii trenera naszego klubu? 

Piękna historia. Nie ma zbyt wielu klubów, które rywalizują na takim poziomie przez 50 lat. Myślę, że obecnie przechodzą przez bardzo dobry okres w swej historii i mam nadzieję, że sprawią również niespodziankę na poziomie międzynarodowym.

Miałeś okazję spotkać się z obecnym trenerem Thomasem Tuchelem

Spotkanie było bardzo miłe. Mieliśmy okazję do rozmowy na temat tej wyjątkowej pracy. Nie jest łatwo być trenerem tak wielkiego zespołu, jak PSG. Spotkałem również Neymara, który podszedł do nas i przywitał. Sprawiło mi to wielką radość, ponieważ uwielbiam tego chłopaka.

Miałeś również okazję wręczyć nagrodę dla Tanguy Kouassiego, który zdobył gola numer 4000 w historii klubu. 

To był wyjątkowy moment również dla mnie, jak i dla tego zawodnika. Strzelił bramkę numer 4000. Pod moim okiem Bernard Guignedoux w 1970 zdobył pierwszą historyczną bramkę dla klubu. Można powiedzieć, że zatoczyliśmy małe koło.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *