11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

[RELACJA] PSG awansuje do finału pod dobrej grze

Paris Saint-Germain w środowy wieczór zameldowało się w finale pucharu ligi francuskiej. Paryżanie grali z Reims i pewnie pokonali rywali 2:0. Kluczowymi zawodnikami okazali się brazylijczycy Neymar oraz Marquinhos

Spotkanie PSG rozpoczęło w nieco zmieniony ustawieniu 4-3-3. Na ławkę powędrował nieskuteczny ostatnio Icardi a jego miejsce zajął Mbappe. Skrzydłowymi zostali Sarabia oraz Neymar. Do bramki wrócił Keylor Navas.

Neymar dośrodkowuje, bramki wpadają

Paryżanie, którzy w 2019 dwukrotnie przegrali z rywalem, od początku spotkania ruszyli do ataków. Kilka stałych fragmentów gry nie przyniosło jednak szybkiego otwarcia bramkowego. W odpowiedzi gospodarze spotkania próbowali swoich ataków, ale były one nieskuteczne. W 9 minucie PSG prowadziło 1:0. Świetne dośrodkowanie z rożnego wykonał Neymar. Piłka trafiła na 5 metr do Marquinhosa, który skierował piłkę do bramki strzałem głową. 3 minuty później mogło być już 2:0, ale bramkarz uprzedził Kyliana Mbappe przed polem karnym.

PSG przeważało, próbowało w różny sposób zdobyć kolejną bramkę. Próbował Draxler, Mbappe oraz Meunier, ale dopiero w 31 minucie piłka znalazła drogę do siatki po raz drugi w tym spotkaniu. Neymar dośrodkował z wolnego na głowę Marquinhosa a ten kolejny raz skierował piłkę do siatki. Bramkę zaliczono jednak N”Clomande, który wybijając ją z linii skierował ją do własnej bramki. Dobrze grający Neymar swoją okazję miał w 35 minucie, ale z rzutu wolnego świetnie interweniował bramkarz. Do przerwy PSG prowadziło zasłużenie, kontrolując spotkanie we wszystkich aspektach.

Pełna kontrola i finał dla PSG

Na drugą połowę PSG wyszło z jedną zmianą w składzie. Herrera zastąpił Draxlera, ale zmianie nie uległ obraz spotkania. PSG atakowało, szukając okazji na zdobycie trzeciej bramki. Trener gospodarzy próbował wrócić do meczu i dokonywał zmian w składzie. Najlepszy okres rywale mieli między 64-70 minutą spotkania. Dwie dobre okazje – Doumbi, który strzelił niecelnie oraz Dii, którego strzał zatrzymał świetną interwencją Keylor Navas.

W 71 minucie wymuszoną zmianę dokonał trener Thomas Tuchel. Marquinhosa zmienił Kouassi. Chwilę po tej zmianie rywale grali w dziesiątkę. Brutalny faul na Marco Verrattim popełnił Munetsi i sędzia nie miał żadnych wątpliwości-czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy. PSG od tego momentu w pełni kontrolowało spotkanie. W 78 minucie było po meczu, ponieważ PSG strzeliło bramkę na 3:0. Neymar ponownie dośrodkował z rożnego, ale tym razem zaskoczył rywali wycofaniem piłki na 16 metr. Pierwszy strzał z woleja bramkarz zdołał obronić, ale dobitka Kouassiego było skuteczna. W końcówce gra się zaostrzyła, żółte kartki zarobili Verratti, Neymar oraz Mbappe. Wynik spotkania nie uległ jednak zmianie i PSG po 90 minutach zameldowało się w finale Pucharu Ligi.

PSG po dobrym spotkaniu pokonało rywali 3:0. Gospodarze nie mieli nic do powiedzenia oddając jedynie jeden celny strzał na bramkę Keylora Navasa. W finale Pucharu Paryżanie zmierzą się z Lyonem