Kontuzja Neymara

Neymar to postać kontrowersyjna, jest zarówno genialnym piłkarzem, ale również osobą niezwykle medialną. Kontuzja Neymara może dla Paris Saint Germain spowodować straty nie tylko w czysto piłkarskim znaczeniu, ale również marketingowym. Fani na całym świecie zasiadają przed telewizorami a także kupują bilety na Parc des Princes żeby ujrzeć swojego gwiazdora.

Kontuzja w meczu o nic

Pech chciał, że napastnik PSG nie nabawił się kontuzji w meczu o stawkę, lecz w towarzyskim meczu pomiędzy Nigerią a Brazylią. Dwunasta minuta okazała się pechowa dla Neymara, musiał opuścić boisko z pomocą medyków ze względu na uraz uda. Media szeroko komentowały to zdarzenie, jednak brakowało informacji o przewidywanej absencji Neya. Urazy uda nie należą do błahostek i przekonaliśmy się o tym w oficjalnym komunikacie. Okazało się, że kontuzja wyłączy Neymara na od pięciu do siedmiu meczów. Może ta diagnoza i czas spędzony poza boiskiem spowodują, że Brazylijczyk będzie mieć czas na zastanowienie się nad swoją przyszłością. Latem dużo mówiło się o jego przejściu do Barcelony, jednak po serii dobrych występów oraz odmianie w postawie, która była widoczna na konferencjach prasowych – bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest przedłużenie kontraktu z PSG.

Jak do tej pory PSG jest liderem Ligue 1, w fazie grupowej Ligi Mistrzów również radzą sobie koncertowo zajmując pierwszą pozycję. Jednak niedługo może się to zmienić przez falę kontuzji, ich stan oraz ewentualne zastępstwo możecie zbadać w naszym artykule: Początek sezonu w wykonaniu PSG: obiektywnie.

Już jutro spotkanie z Nice, zobaczymy jak zespół spisze się bez Neymara.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.