Mbappé opuszcza zgrupowanie reprezentacji, Alassane Plea wezwany na jego miejsce.

Lewe udo Kyliana Mbappé wciąż nie jest do końca wyleczone i piłkarz nie będzie w stanie zagrać ani w Islandii, ani w Turcji. Wychowanek akademii Clairefontaine zostanie zastąpiony przez Alassane Plea – gracza Borussii Mönchengladbach. Plea w tym sezonie rozegrał 7 spotkań w Bundeslidze notując na swoim koncie po 4 gole i asysty. Według Didiera Deschampsa będzie on w stanie załatać lukę po Mbappé.

Piłkarz PSG zmaga się z kontuzją lewego uda od 25 sierpnia, której doznał podczas spotkania z Tuluzą (4-0). Kylianowi przepada występ w meczach francuskiej drużyny na Islandii, w piątek wieczorem (20:45) i przeciwko Turcji, w poniedziałek (20:45). Napastnik PSG był obecny na boisku przeciwko Bordeaux (1-0, 28 września) i Galatasaray (1-0, 1 października), grając po pół godziny w każdym meczu, jednak lewa noga wciąż mu dokucza, przez co fizjoterapeuci w porozumieniu z piłkarzem podjęli decyzję o jego absencji.

W poniedziałek Kylian przeszedł dość uspokajające badanie rezonansowe, ale Didier Deschamps wolał nie ryzykować, co powinno trochę uspokoić fanów PSG. Mbappé opuści zgrupowanie reprezentacji w środę i zostanie zastąpiony przez napastnika grającego w niemieckim klubie. Do tej pory ten 26-letni napastnik miał okazję zagrać w reprezentacji tylko 1 raz, w meczu towarzyskim przeciwko Urugwajowi.

Cieszy nas roztropność sztabu medycznego, oznacza to że szybciej będziemy w stanie cieszyć się grą Mbappé w meczach Ligue 1, a nawet jeśli ta decyzja nie będzie miała wpływu na szybszą kurację zawodnika, to z pewnością ryzyko kolejnej kontuzji znacząco się zmniejszy. Informacja ta jest wartościowa dla każdego kibica PSG ze względu na jakość jaką wprowadza do zespołu 20-letni Francuz. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wracamy do dalszego śledzenia losów reprezentacji Francji.

4 Comments

  1. Poro6niec Reply

    Niepokoją mnie kontuzje Kyliana, to przecież nie pierwszy rozbrat z piłką. Przed Mundialem też długo pauzował. Nie wiem po co rwał się do kadry skoro ledwo wyleczył uraz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *