10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
27dn.17godz.45min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Pablo Sarabia: Chcę dać z siebie wszystko

Oprócz wysoko postawionych w klubie osobistości w postaci Leonardo i Thomasa Tuchela w przedmeczowej konferencji prasowej udział wziął także nowy nabytek „Les Parisiens”, Pablo Sarabia.

W obszernym wywiadzie Hiszpan porusza kwestię swojej aklimatyzacji w Paryżu, relacji ze szkoleniowcem czy kluczowych powodach przy wyborze Paris Saint-Germain.

• Jego cele z PSG

– „Przede wszystkim chcę podziękować Paris Saint-Germain za zaufanie, które mi okazali. Chcę dać z siebie wszystko – to mój główny cel – przed myśleniem o byciu w wyjściowej jedenastce. Chcę dać z siebie wszystko dla trenera i zespołu.”

Aklimatyzacja

– „Moje pierwsze tygodnie przebiegły bardzo dobrze. Koledzy z zespołu powitali mnie bardzo gorąco. Panuje tu świetna atmosfera, więc nie jestem zmartwiony. Spróbuję dopasować się do zespołu, zaaklimatyzować tak szybko, jak to tylko możliwe. Wciąż jestem na etapie adaptacji i koncentruję się na nauce francuskiego, ponieważ język to również część tego procesu.”

Ulubiona pozycja

– „Chcę pomóc zespołowi poprzez zdobywanie bramek i dostarczaniu asyst. Moja ulubiona pozycja to skrzydło, prawe bądź lewe.”

• Paryż, inny świat

– „Przed transferem wiedziałem, że Paris Saint-Germain jest jednym z pięciu najlepszych klubów na świecie i okazja gry w ich szeregach była zbyt dobra, by ją odrzucić. Przed zaakceptowaniem wyzwania nie zawahałem się ani chwili. Parc des Princes jest wspaniałym stadionem i nie mogę doczekać się mojego pierwszego występu w klubowych barwach. Oczywiste jest, że Paris Saint-Germain przyciąga sporo uwagi w mediach, że presja i oczekiwania są ogromne, ale dla mnie to w porządku.”

• Relacja z Thomasem Tuchelem

– „Moja relacja z trenerem jest bardzo dobra. Pochłaniam i śledzę filozofię trenera oraz jego pomysły i staram się przenieść je na murawę.”

• Jego rodacy

„Mój pierwszy kontakt z Paris Saint-Germain to czerwiec, początek lata. Wiedziałem, że jest tam wiele osób posługujących się hiszpańskim, ale przeniosłem się tam dla klubu, nie po to, by dołączyć do Juana Bernata i innych. Podjąłem decyzję, ponieważ gra w tym klubie to wyjątkowa okazja.”


Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *