10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
20dn.22godz.36min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Rekordowa oglądalność francuskiej piłki w Chinach

Tegoroczne starcie o Trophée des Champions pomiędzy Paris Saint-Germain a Stade Rennais przyciągnęło kolosalne zainteresowanie telewidzów w Chinach. Rywalizację mistrza Francji ze zdobywcą krajowego pucharu oglądało, bagatela, 1,8 miliona osób.

Stacja CCTV, która jest odpowiedzialna za transmisję Ligue 1 w Chinach, odnotowała rekordową oglądalność w pojedynku dwóch francuskich drużyn. W porównaniu z minioną edycją Superpucharu, która notabene również miała miejsce w Shenzhen, gdzie liczba telewidzów wyniosła „jedynie” 894 tysiące, mówimy o ogromnym kroku do przodu.

Biorąc pod uwagę m.in. powtórki spotkania, ponad 2.5 miliona osób było świadkami starcia PSG – Rennes na chińskiej ziemi. CCTV podkreśla również, iż prawie 18 milionów telewidzów oglądało mecz przez co najmniej minutę, co w porównaniu z minioną edycją daje wzrost o prawie 50%.


Share

Jeden z inicjatorów projektu PSGOnline. Wielki fan piłki nożnej i koszykówki w najlepszym wydaniu.

One Comment

  1. Bee! Reply

    Cóż, porównując do kliku milionów widzów, którzy potrafią oglądać mecze czy skoki w Polsce, to szału nie ma. Ale i tak lepiej niż kilka setek na finale w Austrii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *