PSG vs Olympique Lyon
3dn.4godz.18min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Wszystko dobre, co się dobrze kończy – PSG pokonuje Rennes

Paris Saint-Germain pokonał Stade Rennais 2:1 w meczu o Trophée des Champions. Bramki dla podopiecznych Thomasa Tuchela zdobywali Kylian Mbappé oraz Angel Di Maria. Dla „Les Parisiens” jest to siódmy z rzędu triumf w tych rozgrywkach.

W pierwszych minutach gry paryżanie sprawiali wrażenie zagubionych. Nie trzeba było długo czekać, by Stade Rennais wykorzystało nieporadność defensywy mistrza Francji i po dośrodkowaniu Bourigeauda poprzedzającym strzał Adriena Hunou pokonali Alphonse’a Areolę. Jak pokazały powtórki, w momencie podania napastnik „Les Rouge et Noir” znajdował się na pozycji spalonej.

Zawodnicy Paris Saint-Germain momentalnie rzucili się do odrabiania skromnej straty. W pierwszej połowie swoje szanse mieli m.in Thilo Kehrer, Pablo Sarabia czy Edinson Cavani. Po strzale głową defensora mistrza Francji piłki obiła poprzeczkę bramki Koubeka, z kolei uderzenia pozostałej dwójki nie stworzyły realnego zagrożenia.

Na wyrównanie musieliśmy czekać aż do 57′ minuty. Prezentujący się dziś nad wyraz dobrze Marquinhos obsłużył dalekim podaniem wbiegającego w jedenastkę Pablo Sarabię, który bez przyjęcia odegrał do Kyliana Mbappé, po czym 20-latek bez problemów był w stanie doprowadzić do remisu.

Po bramce ataki mistrza Francji nie ustały. Jeden z nich, w 72′ minucie spotkania, poskutkował rzutem wolnym dla paryżan i żółtą kartką dla defensora Rennes. Do piłki podszedł Angel Di Maria, który bezpośrednim uderzeniem na bramkę pokonał Koubeka i dał PSG prowadzenie. Wówczas tempo gry nieco spadło, a do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Juliena Stéphana, na co szybką zmianą odpowiedział Thomas Tuchel. Niemiecki szkoleniowiec posłał do gry Leonardo Paredesa i Thiago Silvę.

Choć momentami pod bramką Aréoli robiło się gorąco, ostatecznie końcowy wynik nie uległ zmianie, a paryżanie do klubowej gabloty dokładają siódmy z rzędu triumf w rozgrywkach Trophée des Champions. Dzisiejsze spotkanie wyeksponowało braki i słabe ogniwa w szeregach PSG. Cieszą debiuty nowych nabytków, martwi postawa i chaos w obronie. Sezon jest jednak długi i z końcowymi ocenami należy się jeszcze wstrzymać.

Paris Saint-Germain – Stade Rennais 2:1 (0:1)
0:1 – 13′ Hunou
1:1 – 57′ Mbappé
2:1 – 73′ Di Maria

Paris Saint-Germain: Aréola – Meunier (81′ Thiago Silva), Kherer, Diallo, BernatHerrera (61′ Di Maria), Marquinhos (c) (78′ Paredes), VerrattiSarabia, Cavani, Mbappé

Stade Rennais: Koubek – Da Silva, Maouassa, Morel – Grenier, Lea Siliki (84′ del Castillo), Bourigeaud (68′ Gboho), Camavinga, Tait, Gelin – Hunou (46′ Boey)

Żółte kartki: 7′ Meunier, 23′ Bernat, 74′ Di Maria, 90′ Sarabia, 90+4′ Mbappe – 45′ Bourigeaud, 72′ Lea Siliki